Przedsiębiorcy i naukowcy zagrają razem

opublikowano: 11-02-2019, 22:00

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło nabór dotacyjny dla konsorcjów składających się z przedsiębiorców i naukowców.

Granty pochodzą z poddziałania 1.4.1 programu Inteligentny Rozwój („Projekty aplikacyjne”). Konkurs z budżetem 140 mln zł jest podzielony na dwie rundy. Każda z nich obejmuje nabór wniosków o dofinansowanie, ich ocenę i publikację listy beneficjentów. Konsorcjum powinno składać się z maksymalnie pięciu podmiotów. Granty sfinansują badania przemysłowe, prace rozwojowe i przedwdrożeniowe. Te ostatnie pomogą przygotować opracowane rozwiązania do wprowadzenia do działalności firmy, a potem — do komercjalizacji. Chodzi tu m.in. o stworzenie dokumentacji wdrożeniowej, usługi rzecznika patentowego i pozyskanie niezbędnych certyfikatów.

Przedsiębiorcy mogą liczyć na szybką ocenę wniosku o dofinansowanie. Eksperci będą mieli na nią nie więcej niż 90 dni. To powinno przełożyć się na szybszą realizację projektów. Warto podkreślić, że prawa majątkowe konsorcjantów do wyników przeprowadzonych prac B+R będą przysługiwały proporcjonalnie do ich udziału w całkowitych kosztach kwalifikowanych projektu.

WAŻNA DATA

4.03 Od tego dnia przedsiębiorcy i naukowcy będą mogli składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.4.1 POIR. Nabór zakończy się 30 kwietnia.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.ncbr.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy