Czytasz dzięki

Przedsiębiorcy i naukowcy zagrają razem

opublikowano: 11-02-2019, 22:00

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło nabór dotacyjny dla konsorcjów składających się z przedsiębiorców i naukowców.

Granty pochodzą z poddziałania 1.4.1 programu Inteligentny Rozwój („Projekty aplikacyjne”). Konkurs z budżetem 140 mln zł jest podzielony na dwie rundy. Każda z nich obejmuje nabór wniosków o dofinansowanie, ich ocenę i publikację listy beneficjentów. Konsorcjum powinno składać się z maksymalnie pięciu podmiotów. Granty sfinansują badania przemysłowe, prace rozwojowe i przedwdrożeniowe. Te ostatnie pomogą przygotować opracowane rozwiązania do wprowadzenia do działalności firmy, a potem — do komercjalizacji. Chodzi tu m.in. o stworzenie dokumentacji wdrożeniowej, usługi rzecznika patentowego i pozyskanie niezbędnych certyfikatów.

Przedsiębiorcy mogą liczyć na szybką ocenę wniosku o dofinansowanie. Eksperci będą mieli na nią nie więcej niż 90 dni. To powinno przełożyć się na szybszą realizację projektów. Warto podkreślić, że prawa majątkowe konsorcjantów do wyników przeprowadzonych prac B+R będą przysługiwały proporcjonalnie do ich udziału w całkowitych kosztach kwalifikowanych projektu.

WAŻNA DATA

4.03 Od tego dnia przedsiębiorcy i naukowcy będą mogli składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.4.1 POIR. Nabór zakończy się 30 kwietnia.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.ncbr.gov.pl

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane