Przedsiębiorcy są przygotowani

Monika Niewinowska
opublikowano: 18-09-2003, 00:00

Małe i średnie firmy coraz chętniej sięgają po środki pomocowe. To dobrze rokuje, jeśli chodzi o wykorzystanie funduszy strukturalnych.

Grzegorz Godziek

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego

W sumie w dwóch pierwszych terminach wpłynęło do nas 229 wniosków o dotację z Funduszu Dotacji Inwestycyjnych. Szacuję, że posiadany budżet 1,891 mln EUR pozwoli na udzielenie nieco ponad 100 dotacji. Pozostali chętni będą niestety musieli poczekać na kolejny zastrzyk pieniędzy. Tak duże zainteresowanie programami pomocowymi w Małopolsce wynika z dwóch podstawowych przyczyn. Po pierwsze, małopolscy przedsiębiorcy są bardzo prężni. Po drugie, byli przez nas bardzo dobrze poinformowani o istniejących możliwościach.

Agata Bryzgalska

Agencja Rozwoju Regionalnego w Koninie

Nie zakończyliśmy jeszcze oceny wniosków z pierwszego terminu, ale szacujemy, że wykorzystamy w nim 75 proc. budżetu (około 1,5 z 1,925 mln EUR). Oznacza to, że na drugi termin pozostanie już bardzo niewiele środków, a na kolejne — wcale.

Prowadziliśmy bardzo szeroką akcję informacyjną. Ostrzegaliśmy, że środków będzie mało. Myślę, że tak można tłumaczyć tak dużą mobilizację przedsiębiorców w pierwszych terminach.

Adam Warzecha

Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego

W województwie śląskim zarejestrowanych jest ponad 300 tys. przedsiębiorstw. Nic więc dziwnego, że tak szybko znalazło się 366 chętnych na Fundusz Dotacji Inwestycyjnych. Dużo dała też, prowadzona przez nas akcja promocyjna.

Takie wyniki pozwalają ze spokojem patrzeć w przyszłość — czyli zbliżające się programy finansowane z funduszy strukturalnych. Tym bardziej że spora część przedsiębiorców wnioskowała o dotację oscylującą wokół wartości maksymalnej.

Oznacza to, że przedsiębiorcy nie boją się sięgać po coraz większe kwoty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Niewinowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Przedsiębiorcy są przygotowani