Przedświąteczna sesja na GPW nie budzi zainteresowania

Marek Druś
opublikowano: 23-12-2002, 10:59

Początek sesji na warszawskiej giełdzie potwierdza zapowiedź pasywnej postawy inwestorów w świątecznym tygodniu. Obroty są minimalne. Największe zmiany cen notują papiery spółek, o których pisała ostatnio prasa, bądź które informowały w ostatnim czasie o zawartych znacznych umowach lub dużych zmianach w akcjonariacie.

Duże obroty przy wyraźnym wzroście ceny zanotowały w pierwszych minutach sesji akcje Banku Zachodniego WBK. Popyt na jego papiery wywołała wiadomość o sprzedaży przez bank udziałów Polsoftu za ponad 19,2 mln zł. Nabył je Computerland, którego akcje w pierwszej części poniedziałkowych notowań nie cieszyły się zainteresowaniem inwestorów. Popyt na papiery BZ WBK nie utrzymał się długo. Kurs papierów spółki dość szybko wrócił do poziomu z piątkowego zamknięcia.

W pierwszej części notowań utrzymywał się duży popyt na akcje Elektrimu. Przerwa w NWZA do 17 stycznia sprzyja spekulacji na akcjach spółki. Tym bardziej, że konflikt między Janem Rynkiewiczem i Ryszardem Oparą dotyczy również sytuacji Energomontażu Północ. Podobnie jak w przypadku BZWBK część inwestorów skorzystała z wzrostu ceny papierów Elektrimu w pierwszej części sesji i pozbywała się ich. Spowodowało to spadek ceny akcji spółki do poziomu z piątkowego zamknięcia.

Odrabia straty z piątkowej sesji PKN Orlen. Akcje spółki wyróżniają się wzrostem ceny na dość płaskim rynku. Po stronie wzrostów, choć z dość umiarkowaną zwyżką kursu, znalazł się także KGHM. Przed poniedziałkową sesją Deutsche Bank Trust Company Americas, bank depozytariusz w programie kwitów depozytowych KGHM, poinformował o obniżeniu zaangażowania w spółkę do 9,7 proc. DB TCA stopniowo zmniejsza posiadany pakiet papierów KGHM. 10 grudnia informował o sprzedaży ponad 2 proc. papierów lubińskiego koncernu i redukcji stanu posiadania do 10,6 proc. kwitów KGHM.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przedświąteczna sesja na GPW nie budzi zainteresowania