Przedwojenne oferty

GRA
opublikowano: 09-02-2010, 00:00

W tym miesiącu reaktywowane spółki poproszą inwestorów o pieniądze.

W tym miesiącu reaktywowane spółki poproszą inwestorów o pieniądze.

Modrzejów-Hantke Zjednoczone Zakłady Górniczo-Hutnicze, reaktywowana przedwojenna spółka, może zmienić giełdowe plany. Do tej pory deklarowało, że po lutowej ofercie prywatnej wejdzie na NewConnect. Z wysokim prawdopodobieństwem przypuszczała też, że większość nowych akcji zostanie objęta przez Giesche, przed wojną jedno z największych polskich przedsiębiorstw przemysłu ciężkiego.

— Giesche raczej nie weźmie udziału w ofercie. W przyszłym tygodniu będziemy rozsyłać zaproszenia do inwestorów i może się okazać, że zostaną nimi dwa inne większe podmioty — mówi Magdalena Kowalska-Jędrzejowska, prezes Modrzejów-Hantke (jest też w zarządzie innej reaktywowanej spółki zmierzającej na NewConnect — Warszawskiego Towarzystwa Fabryk Cukru, WTFC).

Równolegle z ofertą Modrzejowa-Hantke prowadzona będzie oferta WTFC. Obie spółki potrzebują pieniędzy na realizację podobnej strategii: zamierzają wszczynać i prowadzić postępowania w związku z roszczeniami wobec skarbu państwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane