Przegląd mediów - 22 grudnia

Internet Securities
opublikowano: 22-12-2005, 09:23

Przegląd mediów - 22 grudnia

Przegląd mediów - 22 grudnia

Rzeczpospolita--UniCredito ogranicza redukcje planowane po fuzji Pekao-BPH do 2-3 tys. osób i planuje inwestycje w Polsce, żeby uzyskać zgodę polskich władz na połączenie wg gazety (A1, B1)--Tygodnik „Przekrój” ukaże się na przełomie stycznia/ lutego w nowej makiecie i formacie (B5)

Gazeta Wyborcza--Wg nowych cenników najdroższy prąd będzie w Lublinie, najtańszy – na Górnym Śląsku, we Wrocławiu i w Warszawie (19)--AwtoZAZ ma 4,2% kapitału FSO, ale 82% głosów na WZ (21)--Obroty Allegro wzrosną w tym roku o 80% do 1,5 mld zł (23)

Parkiet--PKN Orlen jest zainteresowany słoweńską firmą paliwową Petrol (1)--Cezex, zajmujący się hurtowym handlem papierem, chce pozyskać z GPW 50 mln zł w II poł. 2006 r. (5)--Przynajmniej 11 TFI przewiduje poprawę wyniku w tym roku (9)

Puls Biznesu--Elektrociepłownie Warszawskie i GZE otrzymają od 2006 r. Markę Vattenfalla (3)--Comp nie ponowi wezwania na Novitus, nawet, gdyby obecne się nie powiodło (5)

ISB--Balcerowicz: Zwiększenie emisji zagranicznych i wymiana walut na rynku są niekorzystne dla Polski--Balcerowicz: Czynniki odpowiedzialne za niską inflację w XI zanikną w ciągu kilku miesięcy--Tymczasowym prezesem Polkomtela zostanie od stycznia Mirosław Bielicki--Na rynku walutowym złoty osłabił się do euro i dolara--Na giełdzie sesja ‘równowagi’, spodziewane wzrosty pod koniec roku--Wasilewska z RPP: PKB w 2005 r. wyniesie 3,5%, w 2006 r. będzie to 4,3-4,5%--RPP: Dane z gospodarki wskazują na utrwalenie się trendu wzrostowego PKB--NBP: RPP nie obniżyła stóp mimo sygnałów, że powrót inflacji do celu się opóźni--AKJ Management rozważa zwiększenie zaangażowania w Pekaes--Hoop prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, nie wyklucza emisji--PKO BP oczekuje na koniec roku wskaźnika C/I na poziomie 60-61%--PKO BP chce obsługiwać 700 tys. kart kredytowych na koniec 2006 r.--PKO BP przewiduje w strategii zmniejszenie zatrudnienia o ok. 13% do 2008 r.--PKO BP oczekuje znacznej dynamiki wzrostu zysku w najbliższych latach--PKO BP podtrzymuje plan wypłat 20-40% dywidendy, ale nie wyklucza wyjątków--Sąd orzeknie o uznaniu wyroku Trybunału Arbitrażowego w sprawie PTC 4 stycznia--RPP pozostawiła stopy proc. i nastawienie bez zmian, zgodnie z oczekiwaniami--Bank PKO BP chce pozostać liderem w Polsce i rozwijać się w regionie--Strategia banku PKO BP zakłada ROE w wysokości ok. 20% w 2008 r.--Kogeneracja uruchomi program emisji obligacji z limitem zadłużenia 50 mln zł--Rząd wycofuje możliwość inwestowania przez OFE w instrumenty pochodne--Goodyear rezygnuje z eksportu opon Dębicy do samochodów dostawczych--Prokom Investments spłaciło Prokom Software 100 mln zł długu z tytułu bonów--Kurs złotego nie zmieni się istotnie w środę i w ciągu następnych dni--MSP odwołało 8-osobową RN Nafty Polskiej i powołało nową, 3-osobową--MinFin: Zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło w X o 1,4% m/m do 438,94 mld zł--Na rynku akcji spodziewane otwarcie na plusie, potem możliwa korekta--RPP pozostawi w grudniu stopy bez zmian, czeka na projekcję styczniową - analitycy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane