Przegląd mediów - 26 października

Internet Securities
opublikowano: 26-10-2005, 09:31

Przegląd mediów - 26 października

Przegląd mediów - 26 października

Rzeczpospolita--Wąsacz sprzedał najwięcej ze wszystkich ministrów Skarbu Państwa (A1, B1)--Prawie 9% Polaków prowadzi działalność gospodarczą, najwięcej w Europie (B2)--Prezes France Telecom potwierdza, że FT rozmawia z TP SA o udziałach w PTK Centertel (B3)--GUS: Ponad 1 mln osób pracuje w Polsce nielegalnie (B6)

Gazeta Wyborcza--Komisja Europejska dementuje, jakoby groziła Polsce utratą głosu z powodu wypowiedzi Lecha Kaczyńskiego (11)--PiS i PO zgadzają się, by deficyt budżetu 2006 wyniósł 30 mld zł wg gazety (25)--PO chce zachować wpływ państwa na 11 spółek (w tym przesyłowych), lista PiS-u jest znacznie dłuższa (25)--MSP zleciło przygotowanie wniosku o uchylenie decyzji w arbitrażu z Eureko nt. PZU (26)

Parkiet --Agrofert złoży wniosek do trybunału arbitrażowego przeciwko PKN Orlen na przełomie listopada/ grudnia wg gazety (1)--Debiut Cash Flow na GPW może się opóźnić (5)

Puls Biznesu --RN PAIiIZ wybierze w piątek nowego prezesa (8)--Wizz Air otworzy bazę dla załóg w Warszawie (10)

ISB --NWZ WBC zgodziło się na przejęcie akcji banku przez Getin Holding--Na rynku akcji wzrosty, przy spadających obrotach--Na rynku walutowym nerwowo, jednak złoty nadal mocny--IQS&Quant: Nastroje konsumentów nieco lepsze w październiku, IOK wzrósł o 0,2 pkt--Rokita ‘głęboko przekonany’, że rząd PiS-PO powstanie--Grupa TP SA miała 469-535 mln zł zysku netto w III kw. 2005 r. - analitycy--Kwartalny indeks biznesu PKPP wzrósł w X o 3 pkt do 54 pkt, przebijając roczny o 1 pkt--D. Tusk będzie rozmawiać z J. Kaczyńskim o przyszłości koalicji--GUS: Zysk netto TFI wzrósł o 16% r/r do 103,6 mln zł w I poł. 2005 r.--Concordia Espirito Santo Investment interesuje m.in. finansowanie infrastruktury w Polsce--Toczyński z GUS: Gospodarka weszła na ścieżkę stabilnego wzrostu gospodarczego--Na aukcji zamiany MinFin zaoferuje do odkupu obligacje za maks. 23,8 mld zł--Dorn z PiS-u i Pawlak z PSL nie rozmawiali o kandydaturze Zycha na marszałka Sejmu--Wtorkowa konferencja prasowa Marcinkiewicza i Rokity została odwołana--PO dyskutuje o koalicji z PiS-em, ostateczna decyzja prawdopodobnie w sobotę--GUS: Sprzedaż detaliczna towarów we IX 2005 r. - tabela--GUS: Sprzedaż detaliczna wzrosła we wrześniu o 5,4% r/r, poniżej oczekiwań--GUS: Stopa bezrobocia wyniosła we wrześniu 17,6% wobec 17,7% w sierpniu--Marcinkiewicz wciąż liczy na podpisanie umowy koalicyjnej PiS-PO w piątek--Złoty pozostaje stabilny w oczekiwaniu na informacje o koalicji PiS-PO--Na giełdzie możliwa stabilizacja lub niewielki ruch w górę--Deficyt budżetu wyniesie 28 mld zł w 2005 r. i 29,7 mld zł w 2006 r. - prasa--Oferta publiczna spółki energetycznej Enea nie odbędzie się w listopadzie--Ciech sprzedał Vitrosiliconowi węglan sodu za 14,9 mln zł--RPP pozostawi stopy proc. w październiku bez zmian - analitycy--Sprzedaż detaliczna wzrosła we wrześniu o 7,1% r/r - analitycy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane