Przegląd mediów - 4 grudnia

Internet Securities
opublikowano: 04-12-2006, 08:58

Przegląd mediów - 4 grudnia

Przegląd mediów - 4 grudnia

Rzeczpospolita--Były wiceprezes PKO BP J. Myjak zapewnia, że nie miał nic wspólnego ze służbami specjalnymi PRL (A1, A4 sobota)--Litewski raport nt. pożaru w Możejkach nie został jeszcze ujawniony (B1 sobota)--Mlekovita chce przejąć spółdzielnię Somlek z Sokółki wg gazety (B2 sobota)--Soroczyński z MinFin: Inflacja wyniesie 1,9% w grudniu; w I poł. 2007 r. może wzrosnąć do 2,5%, w II poł. spadnie do poniżej 2,0%; stopy proc. mogą wzrosnąć a marcu (B1 sobota)--Lepper: Wszyscy rolnicy dostaną dopłaty bezpośrednie przed wiosną – w tym roku już 65% poziomu „starej UE” (B2 sobota)--Telefonia Dialog jest bliska przejęcia e-wro z Wrocławia z 6,5 tys. abonentów (B3 sobota)--Premier spotka się dziś z Marcinkiewicz ws. jego powrotu do rządu (A5 poniedziałek)--Nadchodzi fala protestów na tle płacowym wg ekspertów (B1 poniedziałek)

Gazeta Wyborcza--LPR: Axel Springer może być sterowany przez niemieckie służby specjalne (4 poniedziałek)--Gilowska: Odejdę, jeśli stracę funkcję wicepremiera (29 poniedziałek)--Gilowska: Referendum będzie dotyczyć zgody na datę, a nie na samo przyjęcie euro (29 poniedziałek)--Axel Springer parafował wstępna umowę zakupu 15,1% akcji Telewizji Polsat wg gazety (31 poniedziałek)

Dziennik--Spółki, w których udział ma R. Krauze, uzyskały zgodę na eksploatację złóż ropy (1, 18 sobota)--Inwestorzy nie chcą M. Danielewskieog na stanowisku prezesa ComputerLandu wg gazety (1 sobota)

Parkiet--Spotkanie nt. współpracy HTL-Strefy i Biotonu odbędzie się 11 grudnia (5 sobota)--Gilowska najpewniejszym kandydatem na prezesa NBP, Grzelońska i Kluza nie są brani pod uwagę wg gazety (1, 9 poniedziałek)

Puls Biznesu--RN JSW zapozna się 15 XII z planami spółki, które obejmują m.in. GPW (9)--Obligatariusze chcą od Elektrimu jeszcze 200 mln euro (12)

Nasz Dziennik

--Decyzja o współudziale Polski w budowie elektrowni atomowej na Litwie zapadnie w tym tygodniu (1 sobota)

ISB--Prokom objął akcje Softbanku w zamian za dział automatyki budynków i PVT--Spółka Pratermu kupiła za 10 mln zł elektrociepłownię w Radomsku--Zapisy na akcje Bakallandu zostały zredukowane o 96,3 %--KNF zatwierdziła prospekt emisyjny CEDC--Polnord zawarł umowę na budowę biurowca wartości 33,9 mln zł--KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Ruchu--Złoty pozostawał mocny z powodu słabego dolara w piątek--GTC sprzedał za 287 mln USD biurowce ‘Mokotów Business Park’--TP SA rozpoczęła rozmowy ze związkami zawodowymi o restrukturyzacji zatrudnienia--Na GPW w piątek wzrosty, bez przeceny w USA możliwe dalsze zwyżki--Wskaźnik koniunktury giełdowej Wigometr spadł o 26 pkt do 0 pkt--P4 rozpoczyna testy swojej sieci w Warszawie i Trójmieście--GUS: Zysk netto sektora bankowego wzrósł o 20,3% r/r do 8,39 mld zł, w I-III kw. 2006 r.--Orange uruchomił sieć HSDPA w Warszawie i Katowicach--UniCredit Ukraina chce być wśród największych 10 banków Ukrainy za 4-5 lat--Na rynku długu i złotego trwałe umocnienie dzięki dobrym nastrojom w regionie--MSP nie wyklucza konsolidacji Ciechu i ZCh Police, ale na razie jej nie rozważa--MinFin zaoferuje w poniedziałek bony 52-tygodniowe za 1,0 mld zł--Skarb Państwa chce utrzymać pakiet 36,68% akcji Ciechu--MinFin wykupiło obligacje Brady’ego – RSTA za 160,2 mln USD i PAR za 428 mln USD--S. Skrzypek pozostał p.o. prezesa PKO BP--Złoty cały czas mocny, w grudniu może zadziałać ‘efekt kantorowy’--MinFin szacuje listopadową inflację na 1,5% wobec 1,2 w październiku--NWZ Bankiera.pl powołało do RN spółki prezesa Axel Springer Polska--Cena ostateczna akcji Cinema City została ustalona na 19,3 zł--Ciech przejął 93% rumuńskiej spółki sodowej Govora--Giełda w piątek uzależniona od danych zza granicy--Rząd zgodził się na przejęcie Zachemu i Sarzyny przez Ciech--EBOR zmniejszył o połowę zaangażowanie w Bank Pekao SA do 0,825% akcji

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane