PRZEGLĄD PRASY -- 16 lutego

opublikowano: 16-02-2001, 08:43

Oto przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w polskiej prasie w piątek 16 lutego:

RZECZPOSPOLITA

Ceny towarów i usług w styczniu 2001 roku zwiększyły się o 0,8 procent w porównaniu z grudniem ubiegłego roku. W rezultacie inflacja zmniejszyła się w styczniu do 7,4 procent z 8,5 procent w grudniu. (s. B1)

Zarząd PZU zwołał na wniosek skarbu państwa walne zgromadzenie akcjonariuszy PZU na dziewiątego marca. Na WZA ma dojść do zmiany władz PZU (s. B1)

Ministerstwo Gospodarki spóźnia się z wprowadzeniem bezcłowych kontyngentów na import surowców do produkcji leków, w wyniku czego polscy producenci ponoszą wielomilionowe straty. (s. B1)

Totalizator Sportowy wstrzymał się do niedzieli z decyzją w sprawie operatora systemu on-line. Zarząd TS zwrócił się do ministra skarbu i ministra finansów o poszerzenie niekompletnego obecnie składu rady nadzorczej. (s. B2)

Akcjonariusze Banku Wschodniego uchwalili wczoraj emisję akcji o wartości 40-50 milionów złotych, której większość ma objąć inwestor strategiczny. Rozmowy o objęciu walorów prowadzone są obecnie z dwoma bankami austiackimi, nieoficjalnie dowiedziała sie gazeta. (s. B4)

GAZETA WYBORCZA

Zarząd grupy Volkswagena nie zaaprobował zakupu od Daewoo Motors Polska prawa do produkcji samochodu dostawczego LD 100, potwierdziła wczoraj lubelska spółka Daewoo. (s. 27)

Klienci Banku Pekao SA już niedługo będą mogli składać zlecenia giełdowe w okienkach bankowych, dowiedziała się gazeta. (s. 31)

PRAWO I GOSPODARKA

Francuska firma SNET za 45 procent akcji Elektrociepłowni Białystok zapłaci prawie 49 milionów euro. Inwestor zobowiązał się też do podniesienia kapitału spółki w ciągu dwóch lat o 16 milionów euro. (s. 1, 4)

PKN Orlen rozmawia z węgierskim MOL-em i austriackim OMV w sprawie konsolidacji sektora naftowego w Europie Centralnej. Konsolidacja zakończy się w bieżącym roku, twierdzi prezes koncernu Andrzej Modrzejewski. (s. 13)

Wiceminister gospodarki Edward Nowak zapowiedział wczoraj redukcję mocy produkcyjnych w hutnictwie o około 15 procent. (s. 3)

Warszawska Giełda Towarowa wprowadzi do obrotu giełdowego od 19 stycznia opcje kupna i sprzedaży pszenicy konsumpcyjnej. (s. 12)

PARKIET

Excite, europejski oddział Home Corporation globalnego dostawcy contentu i usług internetowych, zaincjował działalność w Polsce. (s. 2)

Europejski Fundusz Leasingowy otrzyma kredyt w wysokości 55 milionów euro. Kwotę 35 milionów przyznał EBOR, resztę konsorcjum banków. (s. 4)

PULS BIZNESU

Grupa Kapitałowa Dom Smaku zamierza prawdopodobnie wziąć udział w prywatyzacji zakładu mięsnego Łmeat z Łukowa. (s. 6)

Inwestycją w Europejski Fundusz Leasingowy zainteresowani są, oprócz UniCredito Italiano oraz Credit Agricole, GE Capital i Citibank. (s. 4)

Central Capital Investment, fundusz venture capital, przygotowuje drugi fundusz, który ma ruszyć na początku 2002 roku. (s. 5)

Reuters nie potwierdzał wszystkich powyższych informacji.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / PRZEGLĄD PRASY -- 16 lutego