PRZEGLĄD PRASY -- 17 kwietnia

ELEKTRIM - KABLE SPÓŁKA AKCYJNA
opublikowano: 17-04-2001, 08:08

Oto przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w polskiej prasie we wtorek 17 kwietnia z pominięciem informacji, które znalazły się w polskim serwisie finansowym:

RZECZPOSPOLITA

Fińska firma ubezpieczeń wzajemnych Suomi kupiła od amerykańskiego koncernu Cigna Global Holdings Inc. 89,9 procent akcji Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Cigna. Do końca przyszłego roku Cigna ma zostać dokapitalizowana kwotą 40-50 milionów złotych. (s. B2)

W rozmowie z gazetą prezes PZU Zygmunt Kostkiewicz powiedział m.in., że jest pewien, iż jego firma odzyska siódmego maja, czyli po najbliższym walnym zgromadzeniu PZU Życie, władzę nad tą spółką. Celem prezesa jest odpolitycznienie firmy. (s. B2)

GAZETA WYBORCZA

Prezes PKN Orlen Andrzej Modrzejewski stwierdził w rozmowie z gazetą, że liczy na połączenie jego firmy z węgierskim MOL-em i austriackim OMV, ale uważa, że pełne połącznie firm będzie możliwe dopiero po wejściu Polski i Węgier do Unii Europejskiej. (s. 26)

Reuters nie potwierdzał wszystkich powyższych informacji.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ELEKTRIM - KABLE SPÓŁKA AKCYJNA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PRZEGLĄD PRASY -- 17 kwietnia