PRZEGLĄD PRASY -- 23 kwietnia

23-04-2001, 08:36

Oto przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w polskiej prasie w poniedziałek 23 kwietnia z pominięciem informacji, które znalazły się w polskim serwisie finansowym:

RZECZPOSPOLITA

W maju 2001 roku Polska wystąpi o członkostwo w Konwencji o Inspekcji Farmaceutycznej (PIC). Członkowie PIC uznają wzajemnie certyfikaty jakości, a eksport leków przez kraje należące do konwencji odbywa się bez przeszkód. (s. B1)

Zdaniem Andrzeja Lipko, prezesa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa negocjującego w sprawie dostaw norweskiego gazu do Polski, oczekiwania Norwegów, co do minimalnej ilości gazu, jaka ma być odbierana, a także co do ceny gazu są zbyt wygórowane. (s. B2)

W maju ma być gotowa strategia prywatyzacyjna Warszawskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa. Załoga sprzeciwia się prywatyzacji firmy. (s. B2)

Do 4 maja Krosno otrzymało wyłączność na negocjacje w sprawie prywatyzacji tarnowskiej Huty Szkła Blowex. (s. B3)

W pierwszym kwartale 2001 roku obroty biur maklerskich na rynku akcji GPW wyniosły 18,98 miliardów złotych, a obligacji 782,47 milionów złotych. (s. B5)

GAZETA WYBORCZA

Z badania przeprowadzonego przez firmę Arthur Andersen, Michelin, większościowy akcjonariusz Stomil Olsztyn, nie nadużywa swojej pozycji w olsztyńskiej spółce. Potwierdziły to również KPMG i PricewaterhouseCoopers. (s. 28)

Firma Multimedia, związana z radiem RMF FM, wykupiła 31 procent we wrocławskiej spółce, Aida SA mającej koncesję radiową. (s. 31)

Od 30 kwietnia w ofercie telewizji cyfrowej Cyfra+ pojawiają się cztery serwisy wybrane z portalu Wirtualna Polska. (s. 33)

Z usługi SDI w TPSA, czyli z formy ryczałtowego dostępu do Internetu, korzysta nieco ponad 30 tysięcy abonentów. (s. 35)

PULS BIZNESU

Farm Agro Planta planuje podwyższenie kapitału akcyjnego o minimum 30 milionów złotych. FAP myśli również o współpracy z czeskim Agrofertem. (s. 3)

Według nieoficjalnych informacji, przetarg na rozbudowę Portu Lotniczego Warszawa Okęcie zostanie prawdopodobnie odwołany. (s. 4)

Echo Cinema, polski operator tradycyjnych kin, zaczął tworzyć sieć własnych multipleksów. Na początku 2003 roku spółka chce mieć pięć takich obiektów zbudowanych za 130 milionów złotych. (s. 5)

Sześć polskich banków samochodowych podpisało w I kwartale 2001 roku prawie 14 tysięcy umów kredytowych o wartości 308 milionów złotych. Liderem rynku zostaje Fiat Bank Polska. (s. 6)

Sprzedaż samochodów dostawczych w pierwszym kwartale tego roku była o ponad 32 procent mniejsza niż w analogicznym okresie 200 roku i wyniosła 6,2 tysiąca sztuk. (s. 9)

Reuters nie potwierdzał wszystkich powyższych informacji.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PRZEGLĄD PRASY -- 23 kwietnia