PRZEGLĄD PRASY - 28 kwietnia

Reuters
28-04-2003, 07:57

Przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w polskiej prasie w poniedziałek, 28 kwietnia. RZECZPOSPOLITA

Prawdopodobnie w poniedziałek minister skarbu odwoła prezesa PZU SA Zdzisława Montkiewicza. Na poniedziałek też zaplanowano walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki, które ma dokonać podziału ponad 870 milionów złotych zysku za 2002 rok. (s.1)

Minister skarbu nie widzi możliwości utrzymania elektrowni Bełchatów, która jest największym producentem prądu w Polsce, jako samodzielnej firmy. Opowiada się za utworzeniem grupy BOT, czyli połączeniem tej spółki z elektrowniami Opole i Turów oraz kopalniami węgla brunatnego. (s.B3)

Ministerstwo Skarbu państwa nie powinno spodziewać się wielu ofert w przetargu na doradcę przy prywatyzacji PKO BP. Przedstawiciele firm doradczych bardzo źle oceniają przygotowany przez resort dokument, na podstawie którego powinni złożyć oferty. (s.B5)

GAZETA WYBORCZA

Wiceprezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Piotr Szeliga, powiedział, że wprowadzeniu opcji na WIG20 nie będzie prawdopodobnie towarzyszyło takie zainteresowanie jak podczas wprowadzania kontraktów futures. (s.23)

Eksperci Instytutu Spraw Publicznych alarmują, że Polska źle przygotowuje się do wykorzystania unijnych środków strukturalnych. Narodowy Plan Rozwoju jest pełen wad, zbyt scentralizowany, nie stwarza mocnych podstaw do obowiązkowego współfinansowania inwestycji. (s.24)

PULS BIZNESU

Narodowy Bank Polski jest przeciwny zapisom projektu ustawy dającym Poczcie Polskiej możliwość wykonywania czynności bankowych na zlecenie instytucji finansowych. (s.9)

Reuters nie potwierdzał wszystkich powyższych informacji.

((Autor: Oksana Patron; Redagował: Marcin Gocłowski; Adres internetowy: adrian.krajewski@reuters.pl, Reuters Serwis Polski, tel. +48 22 653 9700,

warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PRZEGLĄD PRASY - 28 kwietnia