PRZEGLĄD PRASY -- 3 października

7bulls.com Spółka Akcyjna
03-10-2001, 08:05

Przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w prasie w środę 3 października z pominięciem umieszczonych już w serwisie Reutera:

RZECZPOSPOLITA

Dominujący udział w obrotach na warszawskiej giełdzie odzyskał we wrześniu CDM Pekao SA z udziałem 13,23 procent na rynku akcji i 13,45 procent w rynku kontraktów terminowych. Kolejne miejsca na rynku akcji zajęły ABN Amro i ING Barings. (s.B5)

Wstecznie od pierwszego lipca tego roku polskie przedsiębiorstwa moga uzyskać zwrot naliczonego podatku od wartości dodanej, zapłaconego w cenie towarów i usług na terenie Niemiec. Wyłączony jest jedynie podatek zawarty w cenie paliwa. (s.B3)

GAZETA WYBORCZA

Biznesmeni zaapelowali we wtorek do SLD-UP i PO, by zawarły Pakt dla Polski i porozumiały się w najważniejszych dla kraju sprawach. (s.19)

Na stanowisko nowego ministra gospodarki typowani są związani z SLD trzej kandydaci: Jan Chaładaj, Zbigniew Kaniewski i Jacek Piechota. (s.19)

PARKIET

Dzisiaj Rada Polityki Pieniężnej wyda opinię o projekcie przyszłorocznego budżetu. Analitycy sądzą, że będzie ona druzgocąca. (s.7)

Urząd Ochrony Państwa zatrzymał członków ścisłego kierownictwa Konsorcjum Finansowo-Inwestycyjnego Colloseum. Do Colloseum należą między innymi akcje notowanej na giełdzie Huty Ferrum. (s.5)

PULS BIZNESU

Credit Agricole przejmie wkrótce całkowitą kontrolę nad Lukasem, a Lukas Bank w tym roku po raz pierwszy nie będzie mieć dodatniego wyniku finansowego, wynika z nieoficjalnych informacji. (s.3)

ZUS zamierza przekazać funduszom emerytalnym zaległe składki w formie zaliczek. Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych dobrze ocenia tę propozycję. (s.6)

Wraca pomysł na produktową konsolidację branży wokół PKN. Koalicja SLD- UP rozważy między innymi włączenie do tego procesu Ciechu. Miałby on zarządzać połączoną grupą i zajmowałby się też sferą handlową. (s.9)

Foras Holding zainwestuje do 2003 roku około 320 milionów złotych na zakup nowych galerii handlowych. (s.14)

PRAWO I GOSPODARKA

W końcu czerwca tego roku najwyższa, ponad 30-procentowa stopa bezrobocia występowała w 21 powiatach, podczas gdy przed rokiem tylko w trzech, wynika z ostatnich danych GUS. (s.4)

Zaplanowane na przyszły tydzień spotkanie pomiędzy Daewoo-FSO a polskimi bankami zadecyduje o przyszłości warszawskiej fabryki. Firma nie może dalej funkcjonować bez restrukturyzacji zadłużenia. (s.5)

Francuska Grupa Casino szacuje, że do końca 2004 roku jej inwestycje na polskim rynku osiągną poziom pięciu miliardów złotych. Firma przeznaczy pieniądze między innymi na rozwój sieci supermarketów. (s.6)

Reuters nie potwierdzał wszystkich powyższych informacji.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: 7bulls.com Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / PRZEGLĄD PRASY -- 3 października