Czytasz dzięki

Przemysł jest najważniejszy

AGO
opublikowano: 31-12-2013, 00:00

MACIEJ ŚMIGRODZKI: ABPLANALP CONSULTING

3

Abplanalp Consulting to jedna z firm holdingu, którym zarządzamy z Wojciechem Ratyńskim, Pawłem Matejakiem i Jerzym Henke. Spółki holdingu zatrudniają łącznie 250 osób i od wielu lat z sukcesem pracują w Polsce, na Ukrainie, w Szwajcarii, na Litwie, Łotwie, w Estonii, Uzbekistanie i Kazachstanie. Dotychczas dostarczyliśmy polskim przedsiębiorcom ponad 2,5 tys. obrabiarek. Mamy wiedzę i doświadczenie w wytwarzaniu, procesach technologicznych i organizacji produkcji.

Abplanalp wspiera i rozwija współpracę między przemysłem oraz uczelniami i szkołami technicznymi, dzięki czemu nasi klienci wdrażają nowe technologie i realizują innowacyjne projekty. W naszych Centrach Edukacji Technicznej HAAS kształcą się na dostarczonych przez nas obrabiarkach przyszli inżynierowie i operatorzy, których tak bardzo potrzebują nasi klienci. Sam, studiując na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, pracowałem na obrabiarkach dostarczonych przez Abplanalp. W Polsce nad zapewnieniem klientom najlepszej obsługi pracuje ponad stuosobowy zespół, głównie inżynierowie. I to właśnie całemu zespołowi gratuluję sukcesu. Jakim jestem szefem? Ciężko pracuję, bardzo dużo wymagam od siebie i od współpracowników. Przedstawiam wizję, angażuję się we wdrożenie strategii, wymagam i wspieram, żeby byli profesjonalni i samodzielni, i aby czerpali z tego satysfakcję. Na pewno ich nie rozpieszczam — wiedzą, że cenię aktywność, pomysłowość, energię i konsekwencję w działaniu. Wiedzą także, że będę wobec nich lojalny i przewidywalny. Żeglarstwo regatowe nauczyło mnie precyzji, samodyscypliny, szybkiego podejmowania decyzji i ciężkiej pracy zespołowej — takie wartości przekazuję moim współpracownikom. Wyprawy z plecakiem przez Amerykę Południową, Afrykę i Azję pokazały mi natomiast twarde realia życia oraz to, że w najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych chwilach nie ma miejsca na zwątpienie i słabość, jednak poza silną wolą i uporem niezbędna jest także umiejętność elastycznego dostosowywania się do sytuacji. Zarządzanie zmianami, wdrożenie nowej wizji i strategii w firmie wymagało właśnie takich cech i umiejętności.

Abplanalp Consulting

Miejsce: Warszawa

Działalność: Abplanalp Consulting dostarcza kompleksowe rozwiązania technologiczne oraz zapewnia serwis i szkolenia operatorom obrabiarek.

Zatrudnienie: 100 osób

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AGO

Polecane