Przemysłowi faworyci mBanku

opublikowano: 07-05-2019, 22:00

Jakub Szkopek, analityk Domu Maklerskiego mBanku, w raporcie z 29 kwietnia obniżył pozycjonowanie względem akcji spółek z sektora przemysłowego z „równoważ” do „niedoważaj”.

Powodem jest oczekiwana dynamika spadku wyników w I kwartale 2019 r. — będzie to zdaniem analityka najgorszy kwartał od II kwartału 2017 r.

— Według nas jedynie 32 proc. spółek poprawi w I kwartale wyniki w ujęciu r/r — dodaje Jakub Szkopek, który pozytywnego zaskoczenia oczekuje po Ergisie, Famurze i Timie, a negatywnego po Alumetalu, Cognorze, Impexmetalu i Pfleidererze.

Specjalista za najbardziej atrakcyjne akcje uważa walory Famuru (który po udanym I kwartale powinien poprawiać wyniki także w kolejnych okresach) i Kernela (ze względu na dynamiczną poprawę wyników w 2019 r. oraz możliwą sprzedaż udziałów w porcie w Tamanie), a wśród mniejszych spółek jego faworytami są Ergis, Pozbud i Tim.

— Negatywnie podchodzimy do inwestycji w akcje spółki Cognor (inflacja kosztów przy gorszym otoczeniu w stali), Impexmetal (spadek wyników w 2019 r., brak dywidendy, słabe wolne przepływy pieniężne) oraz Tarczyński (inflacja kosztów osobowych, wyraźny wzrost cen mięsa w III i IV kwartale 2018 r.) — dodaje Jakub Szkopek.

Wśród spółek chemicznych faworytem pozostaje Ciech ze względu na oczekiwany wzrost wyników w kolejnych kwartałach.

— Ponadto w I kwartale 2019 r. grupa może pokazać małe wydatki inwestycyjne, a zarząd może stonować swoje zapowiedzi wysokich inwestycji w całym 2019 r. — dodaje analityk DM mBanku.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy