Przerwa w obradach Sejmu przedłużona do 16.00

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 12-01-2006, 14:24

Jak się dowiedziała Informacyjna Agencja Radiowa przerwa w Sejmie potrwa do 16.00. W tym czasie ma obradować Konwent Seniorów. O zwołanie Konwentu zwrócił się do marszałka klub SLD, w celu ustalenia organizacji bieżącego posiedzenia Sejmu.

Jak się dowiedziała Informacyjna Agencja Radiowa przerwa w Sejmie potrwa do 16.00. W tym czasie ma obradować Konwent Seniorów. O zwołanie Konwentu zwrócił się do marszałka klub SLD, w celu ustalenia organizacji bieżącego posiedzenia Sejmu.

Z Konwentem Seniorów i wicemarszałkami Izby będzie rozmawiał marszałek Marek Jurek. Jurek powiedział na konferencji prasowej, że spotkania mają doprowadzić do wznowienia pracy Sejmu. Zapowiedział też, że po wznowieniu posiedzenia Izby przejmie jego prowadzenie, aby je zakończyć. Dodał, że zawiesił prace komisji sejmowych.

W Sejmie od 10.00 trwa przerwa, ogłoszona na wniosek PiS. Opozycja chce zmienić regulamin Izby tak, by to prezydium, a nie marszałek, ustalało porządek obrad. Jednak na rozszerzenie porządku obrad o zmianę regulaminu musi zgodzić się właśnie marszałek.

Po spotkaniu wicemarszałków Sejmu i przedstawicieli klubów opozycyjnych wicemarszałek Marek Kotlinowski z LPR powiedział, że wszyscy domagają się, by Sejm pracował i jak najszybciej uchwalił budżet. LPR, PO, SLD i Samoobrona oczekują, że marszałek poinformuje, jaki będzie kalendarz prac nad budżetem i czy w sobotę odbędzie się głosowanie.

SLD obarczyło odpowiedzialnością za sytuację w Sejmie Prawo i Sprawiedliwość oraz marszałka Marka Jurka. Przywódca Sojuszu Wojciech Olejniczak powiedział, że jego partia podtrzymuje wniosek o odwołanie Jurka. Olejniczak twierdzi, że PiS ma problemy z rządzeniem i zostały one przeniesione na forum Sejmu.

Przemysław Gosiewski powiedział, że rozmowy PiS z innymi klubami parlamentarnymi mają zażegnać kryzys w Sejmie. Szef klubu PiS dodał, że idą on w dobrym kierunku. Według niego, jest to dobra oznaka dla Sejmu, który będzie mógł wrócić do pracy. Przemysław Gosiewski powiedział też dziennikarzom, że decyzje marszałka Sejmu są słuszne. Jego zdaniem, dzięki temu nie doszło do pogłębienia kryzysu.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane