Przeszukania CBA w śledztwie ws. samorządowców

PAP
opublikowano: 31-03-2010, 12:34

Funkcjonariusze CBA przeszukali we wtorek kilkanaście miejsc w Podlaskiem na polecenie prokuratury, która prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez samorządowców - podały w środę CBA i  prokuratura okręgowa.

Przeszukania były prowadzone we wtorek do późnych godzin wieczornych - poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Białymstoku Adam Kozub. Jak dodał rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, miały one miejsce w kilkunastu miejscach w Białymstoku, Suwałkach, Grajewie i Łomży. Przeszukania były prowadzone m.in. w Podlaskim Urzędzie Marszałkowskim.

Chodziło o zabezpieczenie komputerów, nośników elektronicznych, dokumentacji prowadzonej przez urzędników, ale też w firmach prowadzących działalność gospodarczą i w mieszkaniach prywatnych osób. Kozub podkreślił, że nie ma jeszcze szczegółowej wiedzy, co zabezpieczono.

Kozub dodał, że śledztwo w tej sprawie trwa od grudnia 2009 roku, zawiadomienie składało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Podkreślił, że na razie jest to śledztwo prowadzone w sprawie, co oznacza, że nikomu nie postawiono zarzutów. Także w trakcie przeszukań nikogo nie zatrzymano.

Zasłaniając się dobrem śledztwa prokuratura odmawia na razie podawania szczegółów sprawy.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Przeszukania CBA w śledztwie ws. samorządowców