Przeszukania w 11 niemieckich bankach

opublikowano: 15-05-2019, 12:57

Śledczy przeszukują biura jedenastu niemieckich banków. Powodem jest podejrzenie o uchylanie się od płacenia podatków wobec kilku zamożnych osób prywatnych, które miały ukrywać pieniądze w rajach podatkowych, informuje Spiegel.de.

Prokuratorzy z Frankfurtu przedstawiciele kryminalnej policji federalnej i innych organów przeszukiwali w środę w całych Niemczech domy prywatne, biura banków, siedzimy firm.

Fotolia

Według prokuratury akcja związana jest z dwudniowym przeszukaniem biur Deutsche Banku, które miało miejsce w listopadzie. Działania niemieckich władz mają związek z podejrzeniami o uchylanie się od płacenia podatków wobec kilku zamożnych osób prywatnych.

W sumie przeszukano osiem mieszkań, jedenaście banków i kas oszczędnościowych, biura czterech doradców podatkowych i sześciu zarządców aktywów w Hamburgu, Bad Tölz, Bonn, Düsseldorfie, Frankfurcie, Akwizgranie, Kolonii i na Sylcie.

Działania są prowadzone zgodnie z wytycznymi prokuratury.

Deutsche Bank poinformował, że dochodzenia nie jest skierowane przeciwko bankowi, ale przeciwko osobom fizycznym. "Deutsche Bank współpracuje z prokuraturą i dobrowolnie udostępnia wszystkie żądane dokumenty”, poinformował bank.

Według prokuratury, ośmiu podejrzanych z pomocą byłej spółki zależnej Deutsche Banku, Regula,  miało założyć spółki w rajach podatkowych na brytyjskich Wyspach Dziewiczych w celu ukrycia przed niemieckim fiskusem dochodów i tym samym uniknięcia podatków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane