Przeszukania w 11 niemieckich bankach

opublikowano: 15-05-2019, 12:57

Śledczy przeszukują biura jedenastu niemieckich banków. Powodem jest podejrzenie o uchylanie się od płacenia podatków wobec kilku zamożnych osób prywatnych, które miały ukrywać pieniądze w rajach podatkowych, informuje Spiegel.de.

Prokuratorzy z Frankfurtu przedstawiciele kryminalnej policji federalnej i innych organów przeszukiwali w środę w całych Niemczech domy prywatne, biura banków, siedzimy firm.

Według prokuratury akcja związana jest z dwudniowym przeszukaniem biur Deutsche Banku, które miało miejsce w listopadzie. Działania niemieckich władz mają związek z podejrzeniami o uchylanie się od płacenia podatków wobec kilku zamożnych osób prywatnych.

W sumie przeszukano osiem mieszkań, jedenaście banków i kas oszczędnościowych, biura czterech doradców podatkowych i sześciu zarządców aktywów w Hamburgu, Bad Tölz, Bonn, Düsseldorfie, Frankfurcie, Akwizgranie, Kolonii i na Sylcie.

Działania są prowadzone zgodnie z wytycznymi prokuratury.

Deutsche Bank poinformował, że dochodzenia nie jest skierowane przeciwko bankowi, ale przeciwko osobom fizycznym. "Deutsche Bank współpracuje z prokuraturą i dobrowolnie udostępnia wszystkie żądane dokumenty”, poinformował bank.

Według prokuratury, ośmiu podejrzanych z pomocą byłej spółki zależnej Deutsche Banku, Regula,  miało założyć spółki w rajach podatkowych na brytyjskich Wyspach Dziewiczych w celu ukrycia przed niemieckim fiskusem dochodów i tym samym uniknięcia podatków.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy