Przetarg na budowę Mieszkania plus w Radomiu

PAP, DI
opublikowano: 31-08-2019, 11:11

Ogłosiliśmy przetarg na generalnego wykonawcę Mieszkania plus w Radomiu – poinformował prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz.

"Przy ul. Tytoniowej w Radomiu planowane jest wybudowanie 124 mieszkań. Inwestycja jest już w końcowej fazie projektowania" - dodał prezes PFR Nieruchomości.

Jak przypomniał Mirosław Barszcz, planowano, że wbicie łopaty pod Mieszkanie plus w Radomiu nastąpi w przyszłym roku. "Prace nad projektem przyspieszyły i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to rozpoczniemy budowę jeszcze w tym roku" - powiedział Barszcz.

W minionym tygodniu PFR Nieruchomości ogłosił przetargi na wykonawców inwestycji w Zamościu oraz w Łowiczu. Planowane są tam osiedla, które pomieszczą po 96 mieszkań. Z kolei w Świdniku ogłoszono przetarg na 108 mieszkań.

"Przechodzimy w fazę realizacji inwestycji. Przetargi na generalnych wykonawców, które ogłosiliśmy w sierpniu, opiewają łącznie na 424 mieszkania" – podsumował Barszcz.

Obecnie w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus powstało 867 lokali w Białej Podlaskiej, Wałbrzychu, Gdyni, Jarocinie oraz Kępnie. Kolejnych 864 jest w trakcie budowy – są to inwestycje w Katowicach, Jarocinie, Dębicy oraz Kępicach.

W trakcie projektowania jest kolejnych 18 tys. lokali w całej Polsce. Jak wynika ze statystyk zamieszczonych na stronie mplus.pl, potencjał gruntów przeznaczonych pod Mieszkania Plus wynosi 120 tys. mieszkań.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy