Partnerem sekcji jest TAURON

Przetarg na północną obwodnicę Nowego Sącza

PAP
12-09-2013, 13:55

Szacunkowy koszt tej kluczowej dla miasta inwestycji wyniesie około 80 mln zł, z czego większość pokryją fundusze UE.

 Około 2-kilometrowy odcinek obwodnicy będzie częścią drogi krajowej nr 28 Zator - Przemyśl. Nad torami kolejowymi, ulicą Dunajcową i rzeką Dunajec przewiduje się budowę mostu. Oprócz jezdni o dwóch pasach ruchu o szerokości każdy po 3,5 m zbudowany zostanie też chodnik ze ścieżką rowerową.

Władze miasta zapowiadają, że otwarcie ofert nastąpi 3 października 2013 roku. Planowany termin realizacji inwestycji to 30 lipca 2015 roku.

W sierpniu tego roku Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu rozstrzygnęło przetarg na budowę 6-kilometrowej obwodnicy zachodniej miasta, która pobiegnie od skrzyżowania z obwodnicą Starego Sącza i Podegrodzia do Biczyc Dolnych, gdzie połączy się z drogą krajową nr 28 oraz obwodnicą północną Nowego Sącza. Inwestycja o wartości blisko 35,4 mln zł brutto ma zostać zrealizowana do do 29 maja 2015 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Samorządy / Przetarg na północną obwodnicę Nowego Sącza