Przetarg Twierdza Modlin - trzecie starcie

AZA, KAK
18-06-2009, 00:00

Agencji Mienia Wojskowego nie zrażają dwa nieudane przetargi na sprzedaż wybudowanej za cara Twierdzy Modlin. Właśnie ogłasza kolejny, ale ceny wywoławczej nie obniża. Podobnie jak w kwietniu wynosi ona 160 mln zł. Termin licytacji: 21 sierpnia.

Na nowego właściciela czeka 55-hektarowa działka z unikatowym sześciokątem koszar obronnych o długości ponad 2 km i powierzchni użytkowej 59 tys. mkw. W planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są pod usługi turystyczne. Kompleks wpisany jest do rejestru zabytków, co oznacza, że nabywca może uzyskać 50-procentową bonifikatę od wylicytowanej kwoty. O ile nabywca się znajdzie.

— Czas nie sprzyja takim inwestycjom. Inwestor musiałby posiłkować się kredytem, o który teraz trudno. Ponadto konieczność uzgadniania prac adaptacyjnych z konserwatorem zabytków wydłuży je i podniesie koszty — komentuje Marcin Jańczuk, ekspert agencji nieruchomości Metrohouse.

Jego zdaniem, teren ten powinien spełniać wiele funkcji, np. obok mieszkaniowej (ale mieszkania źle się sprzedają) usługowe. Ze względu na odległość od stolicy i brak potencjalnych klientów na miejscu nie jest to dobre miejsce na handel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA, KAK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Przetarg Twierdza Modlin - trzecie starcie