Przetasowania w Portfelu PB

Komitet Inwestycyjny
opublikowano: 18-01-2010, 00:00

Wzrosty kursów krajowych blue chipów powoli tracą impet. Chyba najwyższy czas na nieco zapomniane przez inwestorów mniejsze spółki.

"Portfel PB" przygotowuje się do korekty. Wcześniej czy później, podobnie jak koniec bessy w ubiegłym roku (przypomnijmy, że ruszyliśmy z projektem w kwietniu), musi nastąpić korekta cen. Z drugiej strony, o ile kursy dużych firm stracą siły, to mniejsze powinny wrócić do łask inwestorów po kilkumiesięcznym zapomnieniu (już zresztą to widać po zachowaniu mWIG40 i sWIG80). Wobec tego w Portfelu PB robimy małe przemeblowanie.

Dotychczas nie mieliśmy za dużo gotówki. Po odcięciu ubiegłorocznych zysków i przeznaczeniu ich na cele charytatywne wartość Portfela PB wynosiła 10,2 tys. zł (startowaliśmy z 10 tys. zł). Z tego gotówka stanowiła zaledwie 10 proc. Ale w piątek — zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią — pozbyliśmy się blue chipa — PKO BP (przy kursie 38,61 zł). Kupiliśmy go przed jesienną emisją z prawem poboru. Chcieliśmy w ten sposób pomóc inwestorom mniej zorientowanym w meandrach giełdowych przejść przez emisję, prawa poboru i zapisy. Chyba się udało. A przy okazji zarobiliśmy ponad 11 proc.

Na czwartkowym posiedzeniu Komitetu Inwestycyjnego gorącą dyskusję wywołał temat Anti. W grudniu chcieliśmy sprzedać akcje tej spółki, próbując uciąć straty, ale nieskutecznie. Kurs zanurkował, ale w ostatnich dniach roku niespodziewanie odrobił sporą część strat. Pytanie, co teraz robić z Anti? Jeden z członków Komitetu Inwestycyjnego był za sprzedażą, drugi — przeciwko (proponuje poczekać na wiosnę), a trzeci — wstrzymał się od głosu. I mamy pat. Wobec powyższego prosimy naszych czytelników z portalu pb.pl o głos doradczy.

Komitet Inwestycyjny

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Komitet Inwestycyjny

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu