Czytasz dzięki

Przychody Air France nadal mocno spadają

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 30-09-2020, 12:12

Aż 70-proc. spadek przychodów stał się w sierpniu 2020 r. udziałem linii lotniczych Air France. Przewoźnik nadal „spala” gotówkę, ale myśli o ponownym otwarciu niektórych tras, donosi Reuters.

Największy francuski przewoźnik, który jest głównym ogniwem grupy Air France-KLM poinformował również, że na trasach międzykontynentalnych wskaźnik zajętości miejsc wahał się na poziomie zaledwie 30 proc.

Zobacz więcej

Boeing 747 lini Air France na lotnisku Le Bourget

Bloomberg

Firma spożytkowuje dziennie około 10 mln EUR w gotówce, wdraża jednak program redukcji strat. Wraz z Delta Airlines i Virgin Atlantic utworzyła nową transatlantycką spółkę joint venture, która zastąpiła partnerstwo do którego należał też włoski przewoźnik, Alitalia.

W stosunku do włoskiego podmiotu Air France nie przewiduje żadnych inwestycji zaprosiły jednak Alitalia, która ma zostać znacjonalizowana do przyłączenia się do joint venture.

Francuska linie chce wykorzystywać szybkie testy w kierunku Covid-19 do poszerzenia liczby obsługiwanych obecnie połączeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane