Przyjazna skarbówka

MT
opublikowano: 26-05-2006, 00:00

W pałacyku Noma Residense w Promnicach rozstrzygnięto konkurs na najbardziej przyjazne urzędy skarbowe dla przedsiębiorców na Śląsku. Organizatorami tej ciekawej rywalizacji są Business Center Club (BCC) oraz Ministerstwo Finansów.

— Celem konkursu jest tworzenie przyjaznej atmosfery, lepsze zrozumienie podatnika przez urzędnika — zapewnia Eugeniusz Budniok, kanclerz katowickiej BCC.

W czwartej edycji konkursu zwyciężyły następujące urzędy skarbowe: w Bytomiu, Kłobudzku, Lublińcu, I w Sosnowcu, oraz I i II w Bielsku-Białej.

Teresa Zejman, dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, nie kryła zadowolenia z wyników rywalizacji, a wyróżnieni zapewnili, że nadal będą pozytywnie nastawieni do przedsiębiorców.

— Zauważyliśmy, że w ostatnim czasie preferowany jest przez przedsiębiorców tzw. podatek liniowy, 19-procentowy, mimo że wiąże się on z rezygnacją z ulg — mówi Teresa Zejman.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu