Przymierze poprawia wyniki

Katarzyna Ostrowska
opublikowano: 16-06-1999, 00:00

Przymierze poprawia wyniki

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Przymierze, które ubiegłego roku nie może zaliczyć do udanych (zanotowało 10,18 mln zł straty netto), poinformowało o swoich tegorocznych wynikach. Od 30 kwietnia do 31 maja fundusz powierniczy agresywnego inwestowania — Eurofundusz-2 — był najlepszym wśród tego typu funduszy działających w Polsce (wartość jednostki uczestnictwa EF2 wzrosła o 3,96 proc.). Eurofunundusz-2 okazał się również najlepszym od początku roku, osiągając wzrost rzędu 30 proc.

Tomasz Bańkowski, prezes Przymierza, poinformował, że w związku z zapotrzebowaniem na usługi typu cash management (zarządzanie gotówką należącą do przedsiębiorstw), towarzystwo myśli o utworzeniu specjalistycznego funduszu, który kupowałby papiery komercyjne.

Przymierze w najbliższym czasie zmieni nazwę na Pekao/Alliance (ma już na to zgodę KPWiG). Obecne aktywa funduszy towarzystwa przekraczają 150 mln zł (EF1 — 38, 824 mln zł, EF2 — 14,880 mln zł, EF3 — 91,289 mln zł i EF4 — 6,303 mln zł). KO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przymierze poprawia wyniki