Przystanek z ciepłem i zimnem

YZ
opublikowano: 06-12-2015, 22:00

Za 76 tys. zł Rzeszów zafundował sobie przystanek komunikacji miejskiej, który w zimie jest ogrzewany, a w lecie będzie klimatyzowany.

Ustawiono go przy ul. Lisa-Kuli i ma trzy źródła ogrzewania. Pod posadzką są maty elektryczne, ogrzewane są ławki, a w suficie zainstalowano promienniki. Wąskie wejścia po obu stronach mają zapobiegać szybkiemu wydostawaniu się ciepłego powietrza na zewnątrz. Ogrzewanie będzie się włączało automatycznie, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej minus 2 stopni Celsjusza. W lecie lampy w suficie będą wymieniane na klimatyzatory, by chłodziły w upały. Przystanek ma energooszczędne oświetlenie LED, a na dachu ogniwa fotowoltaiczne produkujące prąd z energii słonecznej. Jeśli wiata się sprawdzi, to mogą się pojawić kolejne, np. przy pl. Wolności, al. Cieplińskiego i al. Rejtana. W najbliższym czasie rzeszowscy radni zdecydują, czy od stycznia wzrośnie cena jednorazowego biletu — z 2,80 do 3 zł (nie była zmieniana od dwóch lat).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: YZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu