Przyznano Ordery Otwartych Serc

Ewa Bęczkowska
opublikowano: 07-02-2002, 00:00

Już po raz trzeci kapituła powołana przez Warszawską Izbę Samorządu Gospodarczego przyznała Ordery Otwartych Serc. Ceremonia wręczenia odznaczeń odbyła się podczas balu charytatywnego w warszawskim hotelu Victoria.

Ordery przyznawane są w trzech kategoriach: fundacje i organizacje charytatywne, politycy, przedsiębiorcy. W pierwszej z nich wyróżnienie otrzymał Marek Kotański, szef Monaru: „za serce, które oddał bez reszty biedzie i nieszczęściu, za pomoc dla bezdomnych i tonących w nałogach, za hart ducha i walkę z tymi, którzy niewiele robią”. Wyróżnionym politykiem został Marek Borowski, marszałek Sejmu RP: „za to, że po lewej stronie ma gorące serce, które kazało mu 10 lat temu w Pile utworzyć fundację Równe Szanse, prowadzącą do dzisiaj szeroką działalność na rzecz dzieci z ubogich rodzin oraz za stałe działania, żeby polski ustawodawca w każdym przypadku pamiętał o najbiedniejszych regionach i potrzebie ograniczania bezrobocia”. Wśród przedsiębiorców wyróżniono Stanisława Ciupińskiego, prezesa zarządu Grupy Atlas: „za to, że wraz z ekipą Atlasa udowadnia, że Polak i polski kapitał potrafią, za to, że prowadząc wielkie interesy nigdy nie zapomniał o tym, że trzeba pomagać biednym, chorym i pokrzywdzonym przez los. Jednocześnie za to, że Fundacja Dobroczynności Atlas w okresie kilku lat przeznaczyła ponad 12 mln zł na pomoc dla potrzebujących, nie zapominając o rodakach ze Wschodu”.

W tegorocznej edycji kapituła Orderu Otwartych Serc postanowiła przyznać wyróżnienie specjalne Hance Bielickiej, aktorce, znanej kilku pokoleniom Polaków „za radość i nadzieję, którą daje swoją twórczością, za to, że jest wielką i kochaną przez wszystkich aktorką oraz za dobro, jakie rozdaje wszystkim, których spotyka na swej drodze”.

Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy honorowe. Podczas balu odbyła się loteria fantowa oraz aukcja obrazów i cennych przedmiotów, wśród których znalazło się pióro prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego oraz butelka szampana z dedykacją pani prezydentowej.

Laureatami dwóch poprzednich edycji Orderów Otwartych Serc byli Jacek Kuroń, Jolanta Kwaśniewska, Jerzy Owsiak i Aleksander Małachowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bęczkowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Przyznano Ordery Otwartych Serc