PSL proponuje skrócenie czasu pracy

PAP, DI
opublikowano: 30-03-2019, 17:24

PSL podczas sobotniej konwencji wyborczej przedstawiło wszystkich kandydatów startujących z list KE w wyborach do PE. Partia zaprezentowała także pomysły programowe.

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział podczas wystąpienia na konwencji, że w przyszłym tygodniu ludowcy zgłoszą projekt ustawy i będą zbierać pod nim podpisy. "Złożymy poprawkę o zmianę w konstytucji, wpisanie członkostwa w UE do polskiej konstytucji" - poinformował.

Dodał, że ci, którzy nie poprą tej poprawki, będą chcieli wyprowadzenia Polski z UE tuż po wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja br.

Lider PSL mówił, że jego ugrupowanie nie pozwoli, żeby "jakakolwiek siła polityczna wyprowadziła Polskę z UE". "Nie ma zgody na polexit" - podkreślił.Dodał, że gwarancją bezpieczeństwa Polski w UE jest zwycięstwo Koalicji Europejskiej.

Kosiniak-Kamysz poinformował, że jego partia w kampanii do PE będzie domagać się szacunku dla Polski i dla Unii Europejskiej.

"Dziś wielu zaczyna się troszczyć o nasze wartości, o nasze barwy i o naszą historię. To są ci sami faryzeusze, którzy jeszcze nie tak dawno wiadro pomyj na nas wylewali. To są ci sami, którzy jeździli do Wierzchosławic i próbowali ukraść naszą tożsamość. To są ci sami, którzy w wyborach samorządowych mówili o potrzebie wyeliminowania PSL z życia publicznego" - mówił lider PSL. "Boże drogi, strzeż nas przed fałszywymi przyjaciółmi, bo z wrogami damy sobie radę" - dodał.

Szef ludowców zaznaczył, że PSL nie pozwoli ani w Polsce, ani w Europie podciąć chrześcijańskich wartości."Będziemy bronić wartości chrześcijańskich, wartości narodowych, społecznych, które od pokoleń są wypisane na zielonych sztandarach: Bóg, honor i ojczyzna" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Podczas wystąpienia lider PSL przedstawił propozycje programowe na wybory do PE. Zadeklarował, że Stronnictwo będzie walczyło o jak najlepszy budżet z UE dla Polski. "115 mld euro i ani złotówki mniej z unijnego budżetu" - podkreślił.

Kosiniak-Kamysz mówił, że zadaniem PSL jest podniesie dopłat bezpośrednich do średniej krajowej i średniej europejskiej na poziomie 280 euro do hektara. "Będziemy do tego dążyć i to jest zadanie w nowym budżecie" - zaznaczył szef PSL.

Powiedział też, że jego partia będzie stawiać na odnawialne źródła energii. "To jest sztandarowy projekt PSL" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że dla niego bardzo ważna jest też kwestia Europejskiego Pakietu Onkologicznego. "Musimy stworzyć europejski program przeciwdziałania nowotworom, który będzie wspierał polską i europejską służbę zdrowia" - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Oprócz propozycji europejskich lider PSL przedstawił też propozycje krajowe. Zwrócił uwagę na to, że Polacy są jednym z najciężej pracujących narodów. "Trzeba skrócić czas pracy w Polsce do 35 godzin" - podkreślił. Dodał, że powinniśmy zejść do 7 godzinnego poziomu pracy. "A to jest 35 godzin tygodniowo" - wskazał Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL podkreślił też, że ludowcy nie zapominają o osobach w wieku dostojnym. "O tych, którzy przez lata pracowali, płacili podatki. Oni swoje podatki już zapłacili. Naszym zobowiązaniem jest emerytura bez podatku i składek. Emerytura sprawiedliwa" - mówił Kosiniak-Kamysz.

Zdaniem szefa PSL ważną grupą są też polscy przedsiębiorcy. "Trzeba się zabrać poważnie do pomocy przedsiębiorcom. Chcę w naszym wspólnym imieniu panu premierowi przekazać jedno przesłanie: ręce precz od polskich przedsiębiorców" - mówił Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że PSL chce dać nadzieję i otuchę przedsiębiorcom i po wyborach w 2019 roku obniżyć podatek PIT do 15 proc. w 2020 roku.

Po wystąpieniu Kosiniaka-Kamysza zostali zaprezentowani wszyscy kandydaci Stronnictwa startujący do PE z list Koalicji Europejskiej.

"Jedynkami" PSL na listach KE są: na Mazowszu europoseł Jarosław Kalinowski, na Podkarpaciu europoseł Czesław Siekierski, na Lubelszczyźnie europoseł Krzysztof Hetman.

Drugie miejsce na liście w okręgu mazursko-podlaskim zajmie posłanka Urszula Pasławska, trzecie w Wielkopolsce - europoseł Andrzej Grzyb, W Łodzi miejsce drugie otrzymał poseł Paweł Bejda, a dziesiąte, ostatnie miejsce w Warszawie otrzymał syn zmarłego profesora Władysława Bartoszewskiego, Władysław Teofil Bartoszewski.

Pozostali kandydaci PSL to w woj. kujawsko-pomorskim Aneta Jędrzejewska, która startuje z 3 numeru i Agnieszka Kłopotek, która zajęła 4 miejsce. Małopolskie i Świętokrzyskie z numerem drugim reprezentować będzie Adam Jarubas, z numerem 9 - przewodnicząca UED Elżbieta Bińczycka.

Na Pomorzu Zachodnim i w Lubuskiem kandydatami są Jolanta Fedak, która dostała 10 miejsce i Jarosław Rzepa, który otrzymał miejsce piąte.

Woj. dolnośląskie i opolskie reprezentować będzie Genowefa Prorok, która znalazła się na 9 miejscu. W woj. śląskim z numerem 8 wystartuje Henryk Kiepura, a na Pomorzu z numerem 3 kandyduje Krzysztof Trawicki.

Władysław Kosiniak-Kamysz
Marek Wiśniewski
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane