PSL zapowiada pozew przeciwko "Dziennikowi"

PAP
15-03-2009, 14:23

PSL złoży pozew sądowy przeciwko "Dziennikowi" w związku z jego publikacją sugerującą, że partia jest finansowana przez francuską firmę farmaceutyczną - poinformował minister w kancelarii premiera Eugeniusz Grzeszczak.

Podkreślił, że artykuł "Dz" jest naruszeniem dobrego imienia partii. "Nie możemy tego zostawić samemu sobie, tutaj miara się przebrała" - oświadczył.

Minister dodał, że ludowcy rozważają, czy możliwe jest rozpatrzenie pozwu w trybie wyborczym.

"Jeżeli już jest ogłoszona kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego, mamy zgłoszony komitet wyborczy, a publikuje się nieprawdziwe, kłamliwe informacje, które godzą w dobre imię PSL, to wyrażamy przekonanie, że będzie możliwy tryb wyborczy" - powiedział Grzeszczak.

"DZ" napisał w piątek, że dymisja szefa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Leszka Borkowskiego ma związek z odmową zarejestrowania leku francuskiej firmy Servier. Gazeta napisała, że w tej sprawie interweniowało Ministerstwo Gospodarki, sprawą miał interesować się wiceminister Marcin Korolec. Według "Dziennika" Borkowski podejrzewał, że okoliczności starań o rejestrację leku mogą mieć charakter korupcyjny, w styczniu sugerował ABW, że francuski koncern mógł nielegalnie finansować PSL. Gazeta napisała, że ABW bada sprawę od kilku tygodni

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Polityka / PSL zapowiada pozew przeciwko "Dziennikowi"