PSW pójdzie szerokim frontem

KL
opublikowano: 21-08-2008, 00:00

PSW Holding nie tylko sam zadebiutuje na New Connect, ale wprowadzi na rynek spółkę zależną.

PSW Holding nie tylko sam zadebiutuje na New Connect, ale wprowadzi na rynek spółkę zależną.

Już we wrześniu firma PSW Holding chce zadebiutować na New Connect (NC) w ramach oferty prywatnej. Ma to być dopiero początek giełdowej kariery grupy PSW. W ciągu pół roku na NC może trafić spółka zależna — Holding Mediowy Street Group.

Na razie PSW Holding zarabia na trzech filarach swojej działalności — hurtowej sprzedaży węgla, sprzedaży pojazdów użytkowych oraz transporcie i spedycji. W tym roku przychody sięgną (a może nawet przekroczą) 40 mln zł. W ciągu kilku lat firma chce też mieć kolejne źródło przychodów — inwestycje w firmy działające w branży nowych technologii.

— Jesteśmy właścicielem pakietu udziałów w firmie New.con10t, które wkrótce przeniesiemy do Holdingu Mediowego — wyjaśnia Piotr Krawczyk, dyrektor zarządzający PSW Holding. Tam zostaną także przeniesione kolejne nabytki z branży nowych technologii. Spółka już szuka ciekawych inwestycji.

Spółka mediowa, która już jest w portfelu PSW, tworzy nowatorski projekt secondstreet.pl. Polega on na odwzorowaniu w internecie głównych ulic handlowych polskich miast. W przygotowaniu jest także projekt na Ukrainie. Jeśli się sprawdzi, spółka zamierza wdrożyć rozwiązanie w innych krajach.

— Secondstreet to połączenie wielu projektów — reklamy, handlu elektronicznego, infolinii, a nawet usług bankowych. Mamy kolejnych partnerów, w tym ING Bank Śląski oraz Expandera, myślimy o wydawaniu magazynu shoppingowego — mówi Piotr Krawczyk. Dodaje, że projekt od samego początku jest rentowny.

PSW Holding ma także zależną spółkę deweloperską. Większość nieruchomości traktuje jak inwestycje, chociaż zamierza zrealizować własny projekt w Zakopanem. Docelowo każda branża ma znaleźć się w osobnej spółce zależnej.

Od węgla przez deweloperkę do nowych technologii droga jest dość daleka. PSW Holding nie zamierza na tym jednak poprzestać.

— Cały czas szukamy ciekawych branż, w których możemy zaistnieć. Dzięki temu w razie dekoniunktury nie będziemy uzależnieni od jednego źródła przychodów — wyjaśnia Piotr Krawczyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / PSW pójdzie szerokim frontem