PTBS: są trzy budynki przy Folwarcznej 14 budynków

Piotr Wielicki
27-06-2001, 00:00

PTBS: są trzy budynki przy Folwarcznej

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oddało wczoraj do użytku pierwsze 103 mieszkania w trzech budynkach przy ul. Folwarcznej w Poznaniu. Do końca 2001 r. oddanych zostanie kolejnych 100 mieszkań w następnych trzech obiektach. Łączny koszt zadania, którego cykl realizacji przewidziano na 2,5 roku, ocenia się na 68 mln zł.

Wczoraj lokatorzy pierwszych trzech nowych bloków PTBS przy ul. Folwarcznej w Poznaniu odebrali klucze do swoich mieszkań. Pierwszy etap budowy nowego osiedla, obejmujący 103 mieszkania, kosztował ponad 15 mln zł. Do końca 2001 r. Energopol 7, wykonawca inwestycji, postawi kolejne trzy domy ze 100 mieszkaniami na wynajem.

14 budynków

Jak zapewnia Wojciech Gaczek, prezes PTBS, inwestora przedsięwzięcia, w ciągu kolejnych dwóch lat na działce o powierzchni 4 ha powstanie łącznie 14 budynków. Całkowity koszt budowy osiedla łącznie z infrastrukturą, zaprojektowanego w firmie Miastoprojekt z Poznania, szacuje się na 68 mln zł.

Wojciech Gaczek twierdzi, iż przy ul. Folwarcznej powstanie największe dotąd w Poznaniu osiedle z mieszkaniami przeznaczonymi na wynajem.

Zamiast parkingów

Na osiedlu znajdą się przede wszystkim domy czterokondygnacyjne. Wśród nich, podobnie jak na osiedlu Murawa, którego budowa zakończyła się pod koniec 2000 r., powstaną również dwa wieżowce. W budynkach znajdą się łącznie 454 mieszkania. Najwięcej, bo ponad 85 proc., ma być mieszkań dwupokojowych. Resztę stanowić będą kawalerki (około 9 proc.) oraz lokale trzypokojowe (6 proc.).

Przedstawiciele PTBS zapowiadają, że budowane przy ul. Folwarcznej domy będą tańsze od dotychczas już zrealizowanych. Stało się to możliwe, ponieważ zarząd PTBS zdecydował się nie podwyższać — mimo rosnącej inflacji — kosztu budowy.

PTBS zrezygnował na przykład z budowy na nowym osiedlu kosztownych parkingów podziemnych. Zamiast tej drogiej inwestycji, firma zdecydowała się na wybudowanie szeregu miejsc parkingowych między domami. W obrębie osiedla powstanie więc 446 miejsc postojowych, natomiast od ul. Folwarcznej kolejnych 41.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / PTBS: są trzy budynki przy Folwarcznej 14 budynków