PTC nie weźmie udziału w przetargu na GSM 1800

Polska Agencja Prasowa SA
04-01-2006, 14:06

Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era i Heyah, podjęła decyzję, że nie wystartuje w przetargu na wolne częstotliwości telefonii komórkowej GSM 1800 - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy operatora Witold Pasek.

Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era i Heyah, podjęła decyzję, że nie wystartuje w przetargu na wolne częstotliwości telefonii komórkowej GSM 1800 - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy operatora Witold Pasek.

    "Jeśli mielibyśmy startować w przetargu, w którym będziemy tłem dla podmiotu, który ma ten przetarg wygrać, to lepiej w ogóle nie startować" - powiedział Pasek.

    Dodał, że nie wie, przy obecnych warunkach przetargu, jaką ofertę musiałaby złożyć PTC, by mieć w nim jakiekolwiek szanse.

    Pod koniec listopada ub.r. Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) ogłosił drugi w 2005 r. przetarg na częstotliwości GSM 1800. Oferty w nim można składać do 9 stycznia 2006 roku. Każdy podmiot może złożyć do trzech ofert na 33 kanały radiowe w ramach częstotliwości GSM 1800.

    Pierwszy przetarg na częstotliwości GSM 1800, prowadzony równolegle do przetargu na częstotliwości telefonii komórkowej trzeciej generacji UMTS, nie został rozstrzygnięty, gdyż żaden z oferentów nie uzyskał wymaganego minimum punktów. 

    W pierwszym przetargu PTC także nie złożyła oferty. Uczyniły to natomiast: Polkomtel, Netia Mobile i PTK Centertel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PTC nie weźmie udziału w przetargu na GSM 1800