PTE Pekao chce przejąć Rodzinę

Towarzystwo Ubezpieczeniowe COMPENSA S.A.
opublikowano: 06-04-2001, 13:35

WARSZAWA (Reuters) - Powszechne Towarzystwo Emerytalne Pekao SA chce przejąć OFE Rodzina zarządzane przez PTE HMC, powiedział w piątek prezes PTE Pekao, które dąży do zwiększenia udziału w rynku do 2,5 procent.

"Rozmowy z Rodziną trwają i jesteśmy dobrej myśli. Jesteśmy zainteresowani przejmowania zarządzania nad funduszami, a nie łączeniem towarzystw" - powiedział Reuterowi Tomasz Bańkowski.

Rodzina jest najmniejszym funduszem na rynku. Jej aktywa netto na koniec marca wyniosły niecałe 12 milionów złotych.

Do tej pory PTE Pekao przejęło zarządzanie nad OFE Epoka. W najbliższych dniach należy spodziewać się decyzji Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi (UNFE) dotyczącej zgody na połączenie z PTE Pioneer.

"Chcemy zwiększyć udział w rynku proporcjonalnie do znaczenia naszego akcjonariusza jakim jest Pekao. Naszym celem byłoby osiągnięcie 2,5 procentowego udziału w rynku" - powiedział Bańkowski.

Na koniec marca aktywa netto Pekao wyniosły 83,9 miliona złotych, co daje funduszowi udział w rynku poniżej jednego procenta. Aktywa Pioneera przekroczyły 80 milionów złotych, a Epoki zbliżają się do 21 milionów złotych.

((Olga Markiewicz, Reuters Serwis Polski, tel. +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Towarzystwo Ubezpieczeniowe COMPENSA S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PTE Pekao chce przejąć Rodzinę