PTE PZU ma już pierwsze zyski

Katarzyna Ostrowska
29-08-2002, 00:00

PTE PZU po raz pierwszy w swojej historii osiągnęło dodatni wynik netto. Po siedmiu miesiącach spółka miała 600 tys. zł zysku. Stało się tak dzięki znacznemu obniżeniu kosztów. W analogicznym okresie roku ubiegłego PTE PZU notowało jeszcze stratę wynoszącą 29,2 mln zł.

— Na koniec roku przewidujemy znaczną poprawę zysku w stosunku do ubiegłego roku. Projektowane uruchomienie Centrum Korporacyjnego Grupy PZU pozwoli na dalszą obniżkę kosztów — mówi Jakub Tropiło, prezes PTE PZU.

Przyznaje jednak, że nie wie, jaki wynik PTE może osiągnąć na koniec roku.

— Wiele zależy od składek przekazywanych z ZUS, a ich przepływ w tym roku jest trudno przewidywalny — mówi szef PTE PZU.

Koszty operacyjne spółki w ciągu siedmiu miesięcy roku zmniejszyły się o 63 proc. ze 105,1 do 66,2 mln zł. Spółka odnotowała 8-proc. spadek przychodów. Jest on związany ze zmniejszeniem opłat manipulacyjnych od składki klientów, którzy są członkami OFE od ponad dwóch lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PTE PZU ma już pierwsze zyski