PTE PZU połączy się z PTE Skarbiec

Polska Agencja Prasowa SA
29-11-2005, 20:39

PZU i BRE Bank zawarły umowę o połączeniu PTE PZU i PTE Skarbiec, przy czym BRE Bank otrzyma za udziały w PTE Skarbiec maksymalnie 365 mln zł - podał bank w komunikacie. Połączenie odbędzie się na drodze przejęcia majątku PTE Skarbiec-Emerytura przez PTE PZU.

PZU i BRE Bank zawarły umowę o połączeniu PTE PZU i PTE Skarbiec, przy czym BRE Bank otrzyma za udziały w PTE Skarbiec maksymalnie 365 mln zł - podał bank w komunikacie. Połączenie odbędzie się na drodze przejęcia majątku PTE Skarbiec-Emerytura przez PTE PZU.

    Udział BRE Banku SA w kapitale zakładowym i w głosach PTE PZU po połączeniu wyniesie 13,1 proc., zaś PZU Życie SA 86,9 proc.

    "Cena za akcje emisji połączeniowej, które będą w posiadaniu BRE Banku SA została ustalona na: 365 mln zł, z zastrzeżeniem korekty tej kwoty o, w przybliżeniu, procentową zmianę aktywów netto OFE Skarbiec-Emerytura w okresie od 30 czerwca 2005 roku do dnia połączenia towarzystw emerytalnych plus 15 mln zł. Cena minimalna wynosi 315 mln zł i obowiązuje pod warunkiem, iż połączenie nastąpi do 31 sierpnia 2006 roku" - podał BRE Bank.

    Jeśli połączenie nie nastąpi do 31 sierpnia 2006 roku BRE Bank SA ma prawo odstąpienia od umowy.

    Połączenie spółek jest uwarunkowane uzyskaniem zgody Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych i zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

    Efekty zawartej umowy zostały uwzględnione w zakładanych na rok 2005 celach biznesowych i pozwalają na podtrzymanie założeń  wyników finansowych BRE Banku na koniec 2005 roku. BRE Bank chce osiągnąć w 2005 roku ok. 330 mln zł zysku brutto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PTE PZU połączy się z PTE Skarbiec