PTI wejdzie na New Connect

DI
opublikowano: 15-05-2009, 15:50

Powszechne Towarzystwo Inwestycyjne będzie 6. spółką, która w tym roku debiutuje na New Connect i 89. notowaną na tym rynku. Debiut odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

Obecnie głównym przedmiotem działalności spółki jest nabywanie na rynku niepublicznym od kilku do kilkudziesięciu procent udziałów lub akcji w spółkach zewnętrznych, zaliczanych do sektora MSP oraz tzw. „start-upów”. Emitent zakłada, że na przestrzeni dwóch – trzech lat zbuduje portfel kilku spółek wiodących o dłuższym horyzoncie inwestycyjnym oraz kilku spółek o krótszym horyzoncie inwestycyjnym.

Jeszcze 19.03.2009r. NWZ Spółki podjęło Uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze subskrypcji prywatnej nie mniej niż 500.000 akcji i nie więcej niż 1.000.000 akcji serii B.

Cena emisyjna akcji serii B to 3,00 zł. Objęcie akcji serii B nastąpiło w trybie subskrypcji prywatnej. W wyniku zawarcia umów objęcia akcji, przydzielonych zostało 1.000.000 akcji serii B. Akcje serii B zostały objęte przez 36 inwestorów.

Wartość środków pozyskanych z emisji akcji serii B to 3 mln zł, a kurs odniesienia wynosi 3 zł.

Autoryzowanym doradcą spółki jest DnB NORD Biuro Maklerskie S. A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane