Puls biznesu, czyli „Biznes bez barier”

opublikowano: 04-07-2014, 00:00

OD REDAKTORA: W nowym projekcie „Pulsu Biznesu” razem z ekspertami i przedsiębiorcami zastanowimy się, co zrobić, żeby nad Wisłą łatwiej prowadzić biznes.

Wskażemy główne bariery i sposoby ich pokonania. Liczymy, że efektem naszej pracy będzie nie tylko poprawa warunków, w których działają przedsiębiorcy, ale także awans w dorocznym rankingu „Doing Business” Banku Światowego, dzięki czemu poprawi się wizerunek Polski w oczach zagranicznych inwestorów.

Zobacz więcej

Tomasz Siemieniec, redaktor naczelny "Pulsu Biznesu". Fot. Grzegorz Kawecki

Kilka dni temu odbyła się debata otwierająca projekt „Biznes bez barier”. Omówiliśmy główne problemy polskich firm. Obszerną relację publikujemy na stronach 12-13, a zapis wideo na pb.pl.

Wkrótce weźmiemy pod lupę konkretne obszary, które bada w swoim opracowaniu Bank Światowy, a Polska wypada w nich blado. Sprawdzimy, jakie bariery najmocniej doskwierają przedsiębiorcom, dlaczego tak się dzieje oraz podpowiemy, co zrobić, aby je usunąć lub ograniczyć. Na początek przyjrzymy się systemowi podatkowemu, czyli zastanowimy się, co zrobić, aby podatki nie hamowały przedsiębiorczości. W kolejnych etapach omówimy: dostęp do sieci elektrycznej, pozwolenia na budowę, sądownictwo gospodarcze, prawo upadłościowe i otwieranie działalności gospodarczej.

Zapraszamy do lektury i wspólnego zmieniania gospodarczego wizerunku Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TOMASZ SIEMIENIEC, redaktor naczelny

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu