Puls Biznesu otrzymał dwie Chimery 2002

Maria Czudowska
opublikowano: 02-04-2003, 00:00

rzemyślane i dobrze zaprezentowane przedstawienie informacji statystycznej przez formę graficzną. Dziennik efektywnie łączy dane liczbowe z grafiką, tworząc harmonijną całość. Dowód na to, że prezentacja materiału statystycznego może być naprawdę interesująca — tymi słowami Juliusz Donajski, dyrektor ds. strategii w dwutygodniku „Media & Marketing Polska”, zaprosił „Puls Biznesu” po odbiór Chimery 2002 — nagrody w konkursie projektowania prasowego, w kategorii Dzienniki: Infografika.

Nie jest to jedyna kategoria, w której „Puls Biznesu” otrzymał wyróżnienie. Jacek Utko, dyrektor artystyczny naszej gazety, odebrał także nagrodę specjalną, tym razem w kategorii Dzienniki: Pierwsza Strona.

Pomysłodawcą i organizatorem Chimery jest dwutygodnik „Media & Marketing Polska”. Konkurs ma na celu uhonorowanie tych dzienników i magazynów, które prezentują najwyższy kunszt projektowania, w tym posługiwania się typografią, fotografią, ilustracją i infografiką.

— Projektowanie prasowe jest sztuką. Trzeba być i uzdolnionym i znać zasady projektowania. Takie talenty chcemy właśnie nagradzać — mówi Elżbieta Kisielewska, PR manager w „Media & Marketing Polska”.

Chimery przyznano po raz pierwszy. Konkurs wsparły także firmy: Publiprox, która ufundowała nagrodę za najlepszą okładkę magazynową, oraz SMG/KRC Millward Brown Company — fundator nagrody za najlepszą pierwszą stronę dziennika.

Jury konkursu Chimera, w którego skład weszli polscy i międzynarodowi eksperci w dziedzinie projektowania prasowego, fotografii, ilustracji, infografiki i typografii, przyznało 16 nagród w 11 kategoriach.

Nagrodzone prace można oglądać do 3 kwietnia 2003 r. w warszawskim Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Czudowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu