"Puls Biznesu" Wydawcą Roku 2005!

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 2005-10-19 18:13

Bonnier Business Polska, spółka wydająca dziennik „Puls Biznesu”, otrzymała tytuł WYDAWCA ROKU 2005.

Kierowana przez Waldemara Tevnella spółka Bonnier Business Polska, wydająca dziennik „Puls Biznesu”, otrzymała tytuł WYDAWCA ROKU 2005.

Tygodnik "Media & Marketing Polska" od dziewięciu lat przyznaje tytuły roku za wyróżniającą się działalność na rynku mediowo-reklamowym. Są one wynikiem całorocznych obserwacji dziennikarzy "Media & Marketing Polska"

W uzasadnieniu tegorocznej nagrody czytamy:

Bonnier Business Polska, wydawca „Pulsu Biznesu”, po wyjściu w ubiegłym roku na finansową prostą zdecydowanie nabiera rozpędu. Poprawia wyniki zarówno na poziomie przychodów, jak i zysków, umacnia swoją markę poprzez kolejne szeroko zakrojone projekty rankingów dla firm, z których sztandarowym pozostają niezmiennie „Gazele Biznesu”, grupujący najdynamiczniej rozwijające się małe i średnie firmy.

Marzena Reyher, redaktor naczelna tygodnika „Media & Marketing Polska”:

— Wybierając zwycięzców, bierzemy pod uwagę to, co wskazuje na ewidentny sukces rynkowy. Świadczyć o tym muszą dobre wyniki, m.in. sprzedaży reklam i czytelnictwa. „Puls Biznesu” osiągnął świetną pozycję wśród top managementu. Ważne są też wszystkie inicjatywy, takie jak eventy i konferencje organizowane przez Bonnier Business Polska, by wzmocnić markę „Pulsu Biznesu”. Mają one bardzo silny oddźwięk w środowisku biznesowym.

Jurorzy zwrócili więc dużą uwagę nie tylko na wyniki samego „Pulsu Biznesu”, ale również na działalność okołoredakcyjną, do której między innymi należą takie przedsięwzięcia, jak:

Zobacz artykuł z "Media & Marketing Polska"

Nie jest to pierwsze prestiżowe wyróżnienie dla „Pulsu Biznesu” przyznane w ostatnich latach przez tygodnik "Media & Marketing Polska". W 2001 roku „Puls Biznesu” otrzymał tytuł OGÓLNOPOLSKI DZIENNIK ROKU. Argumentując tę nagrodę tygodnik „Media & Marketing Polska” pisał:

„Puls Biznesu” wyznaczył nową jakość w prasie gospodarczej. Jest szybki, skondensowany, ale jednocześnie różnorodny. „Puls Biznesu” ma swoją wypracowaną formułę, według której ma być gazetą stosunkowo łatwą w percepcji.W "Pulsie Biznesu" obowiązuje zasada, by nie męczyć tekstami. Są przejrzyste, z tabelami, wykresami, zdjęciami wyrażającymi emocje portretowanych.Sama lapidarność przekazu nie wystarczy, by przyznać „Pulsowi Biznesu” tytuł ogólnopolskiego dziennika roku. Nas, poza wynikami gazety, przekonała jej energia.”

W 2003 roku ówczesny redaktor naczelny „Pulsu Biznesu” Jarosław Sroka został uhonorowany przez „Media i Marketing Polska” tytułem REDAKTOR NACZELNY ROKU za:„permanentną, rosnącą popularność pisma, które prowadzi. Za to, że konsekwentnie prezentuje ekonomię z punktu widzenia interesów przedsiębiorstwa. Za to, że – dzięki krótkim a treściwym i inteligentnym artykułom – Puls Biznesu stał się pismem niezbędnym dla ludzi biznesu”.

„Puls Biznesu” ma także na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień związanych z graficznym sposobem przekazywania informacji biznesowych, między innymi: tytuł Najlepiej Zaprojektowanej Gazety oraz wiele wyróżnień w konkursach Society for News Design (SND). W gabinecie dyrektora artystycznego stoją też liczne statuetki konkursu Grand Front w kategorii „Dzienniki” oraz Chimery, nagrody w konkursie na najlepsze okładki.