Puls Przedsiębiorcy – 20 lutego 2006

(Tadeusz Stasiuk)
20-02-2006, 08:05

Dzisiaj na łamach Pulsu Biznesu oraz na stronach www.pb.pl i www.ipo.pl publikujemy opracowany przy współpracy z IPO Portalem Finansowym ranking najskuteczniejszych domów maklerskich. Będzie to pierwszy tego typu ranking w Polsce. Dotychczasowe rankingi domów maklerskich skierowane były do inwestorów indywidualnych. Ranking IPO.

Dzisiaj na łamach Pulsu Biznesu oraz na stronach www.pb.pl i www.ipo.pl publikujemy opracowany przy współpracy z IPO Portalem Finansowym ranking najskuteczniejszych domów maklerskich. Będzie to pierwszy tego typu ranking w Polsce. Dotychczasowe rankingi domów maklerskich skierowane były do inwestorów indywidualnych. Ranking IPO.pl przygotowaliśmy z myślą o przedsiębiorstwach, które poszukują nowych sposobów na pozyskanie kapitału.

80 proc. pracodawców nie chce zatrudniać niepełnosprawnych. Może dlatego, że nie wiedzą, co tracą. Firmy, które zatrudniają co najmniej 25 osób i w których niepełnosprawni stanowią mniej niż 6 proc. całej załogi, muszą płacić „kary” do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Kwota, którą trzeba odprowadzać, jest iloczynem 940 zł i liczby pracowników brakujących do owych 6 proc. Nie można jej wrzucić w koszty uzyskania przychodu. Duże firmy tracą w ten sposób nawet po kilka milionów złotych rocznie. O sprawie pisze dziennik „Pulsu Biznesu” w poniedziałkowym „Przedsiębiorcy”. Artykuł można również przeczytać tutaj.

Sto dni temu Grażyna Gęsicka minister rozwoju regionalnego mówiła, co zrobi, by dotacje unijne były bardziej dostępne. Dziś opowiada, czego udało się dokonać... Dziennik „Puls Biznesu” w dodatku „Pieniądze z Unii” publikuje rozmowę z szefową resortu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Puls Przedsiębiorcy – 20 lutego 2006