Pupil funduszy mocno przeceniony

opublikowano: 31-07-2018, 22:00

Sylwia Jaśkiewicz, analityczka DM BOŚ, w raporcie z 24 lipca obniżyła do 111,5 zł z 209,9 zł wycenę akcji Medicalgorithmics. Rekomendacja nadal brzmi „trzymaj”.

Wprawdzie zdaniem analityczki Medicalgorithmics ma potencjał wzrostu organicznego i zdolność generowania gotówki i, co za tym idzie, wypłaty dywidendy w średnim terminie oraz rozwija projekt PocketECG CRS, jednak wyniki spółki w krótkim okresie rozczarowują i w drugim-trzecim kwartale 2018 r. nie należy oczekiwać poprawy.

„Wygląda na to, że spółka musi się zmagać z presją pojawiających się na rynku konkurencyjnych rozwiązań, a wysiłki zespołu sprzedażowego nie są wystarczające.Nie można też wykluczyć ryzyka odpisów, a zważywszy na zmiany w zarządzie Medi-Lynx pojawiła się niepewność dotycząca współpracy pomiędzy spółką (75 proc. udział w Medi- Lynx) a Andrew Bogdanem. Czekamy na potwierdzenie organicznego rozwoju spółki, a tymczasem musieliśmy obniżyć prognozy wyników finansowych spółki” — podano w uzasadnieniu.

Największym akcjonariuszem spółki jest Nationale- -Nederlanden OFE (12,4 proc.), 11 proc. należy do Marka Dziubińskiego, a pakietami od 5 do 10 proc. dysponują TFI PZU, OFE PZU Złota Jesień i PTE Aegon. Kurs spółki w rok spadł o 58 proc. i jest najniżej od 2013 r. Artykuł jest skrótem raportu udostępnionego klientom DM BOŚ 24 lipca o godz. 8.50. Całość opracowania dostępna jest na pb.pl. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy