Putin: ktoś kupi ten gaz

Prezydent Władimir Putin uważa, że Gazprom nie będzie miał problemu ze sprzedażą gazu ziemnego w ilości dostarczanej do Polski po wygaśnięciu obowiązującego kontraktu w 2022 roku, donosi agencja TASS.

- Myślę, że ktoś go kupi – powiedział prezydent Rosji.

Zobacz więcej

Władimir Putin Bloomberg

Putin zauważył, że na poziomie spółek „nikt jeszcze niczego nie odrzucił”. Zaznaczył jednak, że Rosja zakłada możliwość nieprzedłużenia kontraktu na dostawy gazu do Polski biorąc pod uwagę wysoką rangę przedstawiciela polskiego rządu, który mówił o takiej możliwości.

Chodzi o niedawną wypowiedź Piotra Naimskiego. Pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej sygnalizował, że Polska nie chce zawierać długoterminowego kontraktu na dostawy gazu z Rosji po wygaśnięciu obecnego. Zaznaczył jednak, że nie wyklucza zakupów rosyjskiego gazu na innych warunkach jeśli jego cena będzie atrakcyjna. 

Putin powiedział, że Gazprom zaoferuje gaz w ilości wcześniej dostarczanej do Polski innemu odbiorcy.

- Gazprom bada możliwości i zamierza złożyć szybko ofertę innemu partnerowi: polskiemu, europejskiemu czy jakiemukolwiek innemu, zakupu ilości obecnie dostarczanej do Polski na granicę z Białorusią po wygaśnięciu kontraktu, zawierając nowy na 10-15 lat – powiedział Putin cytowany przez TASS. 

PGNiG kupuje rocznie do 10,2 mld metrów sześciennych gazu od Gazpromu.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, tass.ru

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Putin: ktoś kupi ten gaz