PwC wesprze młode firmy

opublikowano: 18-01-2018, 22:00

Obiecujące europejskie start-upy będą mogły wejść na rynek — pomoże im program Startup Collider PwC.

Znani są już finaliści drugiej edycji programu Startup Collider PwC. Do konkursu zgłosiło się aż 300 kandydatów z 30 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i obu Ameryk. Najbardziej perspektywiczne 12 start-upów, których aplikacje zostały rozpatrzone pozytywnie przez ekspertów PwC, pochodzą z Polski, Czech, Estonii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Wybrane firmy oferują rozwiązania wykorzystywane w obszarach, takich jak sztuczna inteligencja, data analytics, fintech, internet rzeczy, cybertech, e-commerce czy wirtualna i rozszerzona rzeczywistość. Wśród nich jest bNesis — polskie rozwiązanie pomagające bankom w wyborze najlepszych systemów scoringowych i łączeniu ich w jedną platformę analizy kredytowej, która może analizować dane z kont klientów, zwiększając dokładność punktacji kredytowej nawet o 5-7 proc.

— Wybrane firmy staną się naszymi partnerami biznesowymi. Z jednej strony umożliwiamy im stworzenie optymalnego planu biznesowego, z drugiej zaś dajemy możliwość wprowadzenia gotowych produktów czy usług na rynek — mówi Beata Cichocka-Tylman, dyrektor w zespole ds. innowacji oraz B+R w PwC. 29 stycznia finaliści rozpoczną etap akceleracji, który potrwa 12 tygodni. W tym czasie eksperci PwC oraz zewnętrzni mentorzy z różnych branż będą wspierać wybrane firmy i pomagać im w ulepszaniu projektów i zdobywaniu nowych klientów. Przewidziane są także szkolenia i warsztaty mające na celu doskonalenie modeli biznesowych. Ten etap zakończy zaplanowany na kwiecień 2018 r. Demo Day z udziałem inwestorów i potencjalnych klientów. Następnie start-upy wejdą na rynek, a PwC będzie je wspierało w finalizacji koncepcji i pierwszej sprzedaży. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane