PZU chce zarządzać globalnymi aktywami

PZU ma ambicje stać się globalnym graczem branży zarządzania aktywami, zadeklarował w wywiadzie dla telewizji Bloomberg prezes Paweł Surówka.

Bloomberg TV
Zobacz więcej

Paweł Surówka, prezes PZU

Bloomberg TV

PZU szuka okazji do przejęć towarzystw funduszy inwestycyjnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą, powiedział Paweł Surówka we wtorkowym wydaniu programu „Bloomberg Markets: European Open”. Przy obserwowanym w ostatnich 30 latach wzroście zamożności i zbyt niskich inwestycjach Polacy zaczną więcej oszczędzać, a to oznacza dobre perspektywy branży zarządzania aktywami, tłumaczył.

- Naszą ambicją nie jest zostać największym graczem branży zarządzania aktywami w Polsce, naszą ambicją jest zostać towarzystwem globalnym. Chcemy być największym graczem w regionie – zadeklarował menedżer.

Wśród głównych okazji do rozwoju w tej dziedzinie Paweł Surówka wymienił reformę systemu funduszy emerytalnych oraz wejście PZU na rynek funduszy biernie zarządzanych. Menedżer zapewnił, że grupa będzie budowała swoją pozycję we wszystkich obszarach usług finansowych obejmujących ubezpieczenia, bankowość, zarządzanie aktywami i branżę medyczną. Zadeklarował, że grupa chce być nie tylko największym ubezpieczycielem na zdrowie, ale też największym dostawcą usług medycznych w Polsce

- Wierzę, że w przyszłości różnice między produktami bankowymi, ubezpieczeniowymi i inwestycyjnymi będą się zamazywać i ich oferowanie sprowadzi się do rozmowy z klientem o jego planach finansowych – podkreślił Paweł Surówka.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy po korekcie o dywidendy notowania PZU na giełdzie w Warszawie zniżkowały o 6,4 proc., w porównaniu z 3,9-procentową zniżką o indeksu WIG20.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy