PZU i Alior Bank uruchomiły platformę internetową do tanich pożyczek

  • PAP
opublikowano: 27-10-2019, 09:06

PZU i Alior Bank uruchomiły innowacyjną platformę internetową Cash, za której pośrednictwem pracownicy będą mieli szybki dostęp do tanich i bezpiecznych pożyczek – poinformowały PAP spółki. Dodano, że to nowość na rynku.

"Platforma Cash ma szansę stać się unikalnym i korzystnym rozwiązaniem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców" – mówi prezes PZU Życie Roman Pałac. Jak tłumaczy, dzięki niej pracodawcy będą mogli oferować pracownikom dodatkowe korzyści, zyskując atrakcyjność na rynku pracy.

Jak oceniły spółki - zatrudnieni na umowę o pracę pracownicy, będą mogli uzyskać niskooprocentowane pożyczki i wykorzystać je na dowolny cel.

"Zaletą platformy jest ograniczenie formalności. Wnioski o pożyczkę są składane internetowo, a raty automatycznie potrącane z wynagrodzenia. Nie potrzeba zaświadczeń o zarobkach, ponieważ wnioski są przekazywane za pośrednictwem pracodawcy. Podpisanie umowy pożyczkowej następuje poprzez wpisanie w Internecie kodu otrzymanego SMS-em. Proces udzielania i spłaty pożyczek jest więc maksymalnie uproszczony" – wyjaśnił prezes Alior Banku Krzysztof Bachta. Według niego pożyczki wyróżnia niski koszt – mniej niż 5 zł za każdy pożyczony 1000 zł i przy spłacie w 18 lub więcej ratach.

"Platforma Cash to dobry przykład synergii i wykorzystania silnych stron spółek w ramach Grupy PZU. Wdrożona koncepcja biznesowa ma szansę stać się unikalnym rozwiązaniem na polskim rynku pożyczkowym, pokazując jednocześnie, że w Grupie PZU pracujemy nad jak najlepszym zaspokajaniem potrzeb naszych klientów" – zaznaczył prezes PZU Życie Roman Pałac.

"Chcemy oferować naszym klientom, zarówno tym korporacyjnym, jak i indywidualnym, produkty oraz usługi dopasowane do ich potrzeb i oczekiwań" – dodała członek zarządu PZU Małgorzata Sadurska. Jak podkreśliła, współpraca z bankami w ramach Grupy PZU jest jednym z priorytetów strategii Grupy.

Platforma Cash jest oparta na technologii wykorzystywanej przez należące do Alior Banku Bancovo, specjalizujące się w nowoczesnych, internetowych rozwiązaniach w zakresie pożyczania. "Prezentujemy innowacyjne podejście do dystrybucji produktów bankowych. Dzięki sprawdzonej platformie technologicznej wygoda klientów w pozyskiwaniu pieniędzy na dowolnie wybrane cele zyskuje nowy wymiar" – ocenił prezes Alior Banku Krzysztof Bachta.

W ramach pilotażu z pożyczek udzielanych za pośrednictwem platformy Cash może już korzystać ponad 10 tysięcy pracowników Grupy PZU. W najbliższych tygodniach platforma ma być udostępniana innym pracodawcom. Według PZU z pierwszymi zainteresowanymi są finalizowane uzgodnienia dotyczące współpracy.

3650b480-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Ubezpieczeniowe wieści
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE
Ubezpieczeniowe wieści
autor: Karolina Wysota
Wysyłany co dwa tygodnie
Karolina Wysota
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy