PZU odnawia stronę WWW

Kamil Kosiński
06-03-2002, 00:00

Agencja HYPERmedia oddała do użytku nową wersję serwisu internetowego korporacji ubezpieczeniowej PZU. Przy konstruowaniu witryny skorzystano m.in. z systemu geolokalizacji. PZU chce bowiem, by klienci otrzymywali w pierwszej kolejności informacje, które dotyczą ich regionu czy miasta. System ma więc pozwolić na różnicowanie zawartości stron internetowych w zależności od miejsca łączenia z witryną ubezpieczyciela. Do budowy witryny została też wykorzystana autorska platforma Content Menager SAM firmy HYPERmedia. Przy jej pomocy pracownicy PZU będą mogli dokonywać aktualizacji strony, nawet jeżeli nie znają języków programistycznych.

Serwis zawiera ponadto zestaw informacji, jakie mogą okazać się przydatne klientom PZU, łączenie z aktami prawnymi, spisami placówek, opisami wszystkich rodzajów ubezpieczeń, itp. Nowością jest dostęp do całości archiwum „Wiadomości Ubezpieczeniowych” wydawanych przez PZU od 55 lat. Wyszukiwarka zezwala na odnalezienie odpowiednich informacji w trybie on-line, natomiast sklep internetowy służy do zamówienia kopii poszukiwanych artykułów w ramach pisma ubezpieczeniowego. Obecnie trwają prace nad uruchomieniem modułu pozwalającego na umawianie spotkań z agentami ubezpieczeniowymi. Będzie on wybierał agenta na podstawie kodu pocztowego i wymagań klienta, sam ustali datę spotkania i powiadomi o nim obie strony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / PZU odnawia stronę WWW