PZU postawiło na Prokom

Radosław Omachel
01-08-2003, 00:00

Największe szanse na zwycięstwo w przetargu na dostarczenie systemu ITI dla Grupy PZU mają Prokom i CSC. Konsorcjum tych firm uzyskało wczoraj wyłączność na prowadzenie dalszych negocjacji.

Zgodnie z oczekiwaniami konsorcjum Prokomu i CSC uzyskało od Grupy PZU wyłączność ma negocjacje w sprawie budowy zintegrowanego systemu informatycznego. O kontrakt ubiegały się również konsorcja IBM i TIA, Computerlandu i SAP oraz Accenture i Fujitsu. Ostateczna decyzja o tym kto i na jakich warunkach przygotuje nowy system komputerowy dla spółek PZU ma zapaść na przełomie września i października.

Wdrożenie ma polegać na zintegrowaniu około 400 istniejących obecnie systemów ITI powinno trwać trzy lata. Nawet przy wykorzystaniu obecnej infrastruktury informatycznej PZU nowy system pochłonie od 500 do 700 mln zł.

Przebieg przetargu od kilku miesięcy budził dużo emocji. W maju pojawiły się pogłoski, że Zdzisław Montkiewicz ówczesny prezes największej polskiej firmy ubezpieczeniowej próbował wpłynąć na przyspieszenie procesu wyboru integratora i faworyzował ofertę Prokomu. Doniesienia te dementował później Włodzimierz Soiński, wiceprezes PZU i szef komisji przetargowej. W międzyczasie Zdzisława Montkiewicza zastąpił na stanowisku Cezary Sypułkowski.

PZU zakłada, że wdrożenie systemu obniży koszty firmy o 20 proc., zaś inwestycja zwróci się po 5-7 latach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Omachel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PZU postawiło na Prokom