PZU przejmuje radomski Polmedic

Ubezpieczyciel kupił firmę Polmedic, która ma dziewięć placówek medycznych. To kolejny etap budowy pozycji PZU na rynku medycznym.

Radom jest ósmym miastem w Polsce, w którym PZU zdecydowało się na zakup lokalnej sieci placówek medycznych. Jego wybór padł na firmę Polmedic, która prowadzi dziewięć przychodni, obsługujących ok. 20 tys. pacjentów miesięcznie. Pod tym względem sieć Polmedic jest liderem w Radomiu i okolicach. 

PZU Zdrowie nabyło 100 proc. udziałów w spółce. Wartość transakcji nie została ujawniona. 

To kolejna akwizycja PZU w sektorze ochrony zdrowia. Do tej pory PZU Zdrowie przejęło przychodnie w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Opolu, Płocku, Włocławku, Częstochowie czy Jaworznie. W listopadzie ubezpieczyciel otworzył w Katowicach pierwszą własną placówkę zdrowotną i planuje budowę kolejnych tego typu obiektów. 

- Jesteśmy inwestorem branżowym i przede wszystkim zależy nam na wspólnym rozwoju, dlatego też do współpracy zapraszamy właścicieli przychodni o ugruntowanej renomie. Jesteśmy na etapie bardzo zaawansowanych prac nad kolejną transakcją i liczymy, że Polmedic to nie jest nasze ostatnie przejęcie w tym roku – mówi Arkadiusz Hajduk, członek zarządu PZU Zdrowie.

Strategia PZU zakłada, że sektor zdrowia będzie w 2020 roku przynosił ubezpieczycielowi 1 mld zł przychodów. W ubiegłym roku było to 260 mln zł. Na akwizycję w tym segmencie PZU zamierza przeznaczyć ok. 330 mln zł. Ubezpieczyciel ma ok. 600 tys. klientów, którzy korzystają z jego produktów zdrowotnych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu