Czytasz dzięki

PZU traci wiceprezesa

Witold Jaworski, odpowiedzialny za pion klienta indywidualnego, złożył rezygnację. Prezesa szuka Allianz.

Pod koniec roku karuzela kadrowa w ubezpieczeniach ruszyła pełną parą. W piątek o rezygnacji ze stanowiska prezesa Allianz Polska poinformował Paweł Dangel. Niemieccy właściciele ogłosili, że zaczęli szukać następcy, ale bardzo prawdopodobne, że już znaleźli — kompletnie niespodziewanie, o odejściu z PZU poinformował wczoraj Witold Jaworski, wiceprezes giganta. Nie chciał komentować decyzji.

— Powodem odejścia są względy osobiste — mówi Michał Witkowski, rzecznik prasowy PZU.

Rezygnacja Witolda Jaworskiego to duże zaskoczenie nie tylko na rynku ubezpieczeniowym, ale także w samym PZU, z którym związany jest od 2004 r. Do zarządu ubezpieczyciela trafił wraz z prezesem spółki — Andrzejem Klesykiem — i był uważany za jego prawą rękę. Odpowiadał za najważniejszy z punktu widzenia firmy segment — klientów masowych. Dlatego też na rynku od razu rezygnację wiceprezesa PZU połączono z wakatem na stanowisku szefa Allianz Polska. Paweł Dangel kierował firmą przez 15 lat, a o jego odejściu mówiło się na rynku od ponad roku. Według naszych rozmówców, do tej pory Niemców powstrzymywał brak odpowiedniego następcy. Możliwe, że właśnie taki się znalazł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane