PZU zebrało oferty na system

Mariusz Zielke
opublikowano: 19-02-2003, 00:00

PZU zakończyło zbieranie ofert na dostawę systemu informatycznego. Faworytami konkursu są CSC, który startuje z Prokomem, oraz TIA, która miała wystartować z IBM, ale ostatecznie zdecydowała się na partnerstwo z Accenture.

Pięciu oferentów będzie starać się przekonać PZU, największego polskiego ubezpieczyciela, do zakupu nowego systemu informatycznego. W poniedziałek towarzystwo zakończyło zbieranie ofert. Zgodnie z naszymi informacjami, główny faworyt przetargu — Prokom — wystartuje z amerykańskim Computer Sciences Corporation (CSC).

— Prokom utrzymuje obecny system majątkowy w PZU i dlatego każdy z dostawców systemu chciał namówić go do udziału w konsorcjum. Wybór padł na CSC, bo ten dostawca ma najwięcej referencji, a jego produkt został dobrze oceniony także w poprzednim przetargu — mówi nasz informator.

Poprzedni przetarg na dostawę systemu unieważniono, ponieważ ubezpieczyciel rozszerzył zakres projektu na pozostałe spółki grupy. Wartość przetargu jest szacowana na grubo ponad 500 mln zł.

— Jeżeli to prawda, że we wcześniejszym konkursie oferty sięgały 500-700 mln zł, to teraz, przy rozszerzeniu projektu, może być to znacznie więcej — komentuje jeden z analityków.

Obecnie oferty nie zawierają cen, a badana będzie ich wartość merytoryczna. Po około sześciu tygodniach analiz PZU ogłosi właściwy przetarg.

Partnerstwo CSC z Prokomem jest dość zaskakujące, gdyż w ubiegłorocznym konkursie CSC startował z Computerlandem (CL), największym rywalem gdyńskiej spółki. Tym razem CL wystartował z niemieckim SAP. Zdaniem naszych informatorów, większe od CL i SAP szanse na pomieszanie szyków Prokomowi i CSC ma TIA, która miała wystartować z IBM, ale wybrała do konsorcjum Accenture, podobnie jak w poprzednim przetargu.

IBM startuje sam, a stawkę zamyka Softbank z firmą Sherwood. System tego ostatniego jest w PZU Życie, ale grupa nie jest podobno zadowolona z tego rozwiązania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PZU zebrało oferty na system