PZU Życie: zmiany poczekają

Łukasz Świerżewski
24-05-2002, 00:00

Wczorajsze zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy PZU Życie zostało przerwane do 7 czerwca. W czwartek zamknięto sprawozdanie finansowe spółki, podzielono zysk za 2001 r., ustalono wynagrodzenie prezesa i zatwierdzono sprawozdanie rady nadzorczej.

W drugiej części zgromadzenia dyskutowane będzie: udzielenie absolutorium władzom towarzystwa, zmiany w jego radzie nadzorczej oraz kwestie dotyczące nieruchomości należących do firmy, która w ponad 99 proc. akcji należy do PZU SA.

Dzień wcześniej odbyły się zgromadzenia spółek zależnych PZU Życie, czyli PZU Tower i PZU-CL Agent Transferowy. Podobnie jak w spółce matce, walne Agenta Transferowego zostało przerwane po przyjęciu sprawozdania finansowego, a decyzje w sprawie absolutorium i zmian w RN zostaną podjęte 20 czerwca.

Przesunięcie w czasie większości decyzji personalnych w spółkach grupy PZU spowodowane jest — zdaniem obserwatorów rynku — rywalizacją o wpływy między Zdzisławem Montkiewiczem, prezesem majątkowej spółki, a Ireneuszem Nawrockim, szefem PZU Życie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Świerżewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PZU Życie: zmiany poczekają